Průvodce - sjednávám hypotéku

Jak vyřídit hypotéku? Podívejte se, jak postupují banky při sjednávání hypotéky, jaké doklady budete potřebovat a co vše vyřídíte online.

Hroch
Úrok od
4,79 %

Sjednávám hypotéku

Hypotéku si dnes můžete sjednat online, aniž byste museli obcházet jednotlivé banky. Naši hypoteční specialisté vám pomohou s výběrem nejvýhodnější hypotéky na trhu a provedou vás celým procesem sjednání hypotéky. Vysvětlí vám, jak hypotéka funguje, jaké doklady pro sjednání hypotéky budete potřebovat nebo jaký je postup při refinancování hypotéky. Díky našim hypotečním specialistům ušetříte spoustu času, který můžete věnovat své práci, rodině nebo koníčkům.

Sjednání hypotéky online

Hypotéku si můžete sjednat jednoduše online ze své kanceláře nebo obývacího pokoje. Po vyplnění základních údajů v naší hypoteční kalkulačce a jejich odeslání vám zavolá náš hypoteční specialista. Společně proberete vaše individuální potřeby a doplníte informace, které poslouží k užšímu výběru nejvhodnějších hypoték. Konkrétní nabídky jednotlivých bank získáte obvykle do 24 hodin. Druhý den po zaslání nabídky se s vámi opět spojí náš hypoteční specialista, se kterým podrobně proberete jednotlivé možnosti.

Předání citlivých osobních údajů

V případě, že se vám některá z nabídek líbí a chcete si danou hypotéku sjednat, dojde k předání citlivých informací a zaslání kopií dokladů potřebných pro vytvoření žádosti pro banku. Jakmile získá hypoteční specialista všechny potřebné informace, připraví žádost o poskytnutí hypotečního úvěru. Zpracovanou kompletní žádost obdržíte e-mailem a vy si zkontrolujte vyplněné údaje. Připravenou žádost je nutné také podepsat, proto vás na předem sjednaném místě navštíví kurýr, který ověří vaši totožnost a vy žádost podepíšete. Po splnění těchto formalit odešleme žádost bance, která provede takzvaný scoring žadatele o hypotéku. O předání žádosti bance i výsledku scoringu vás informujeme SMS zprávou a e-mailem.

Schválení hypotéky

Po schválení žádosti bankou se s vámi spojí náš hypoteční specialista, který vám zašle seznam podkladů, které jsou nutné ke sjednání hypotéky. 

Ke sjednání hypotéky banky obvykle vyžadují:

  • Dva doklady totožnosti
  • Doklady potvrzující zdroj a výši příjmu
  • U OSVČ poslední daňové přiznání s potvrzením úhrady nebo přeplatku daně
  • Tři poslední výpisy z běžného účtu (při sjednání hypotéky v jiné bance, než máte veden běžný účet)
  • Kupní smlouva nebo smlouva o budoucí kupní smlouvě
  • Případně další dokumenty požadované konkrétní bankou

Jakmile od vás získá hypoteční specialista veškeré dokumenty, postupuje hypoteční úvěr do fáze schvalování. Doba potřebná ke schválení hypotéky závisí na aktuálních kapacitách dané banky a může trvat od několika hodin až po několik týdnů. Po schválení hypotečního úvěru vám zašleme úvěrovou smlouvu, kterou s vámi hypoteční specialista telefonicky probere a vše potřebné vysvětlí. Úvěrovou smlouvu můžete podepsat na vámi zvolené pobočce dané banky, na poště nebo u notáře. Po podpisu smlouvy můžete začít úvěr čerpat.