Průvodce - refinancuji hypotéku

Jak refinancovat hypotéku? Podívejte se, jak postupovat při refinancování hypotéky, kdy se vyplatí hypotéku refinancovat a jaké získáte výhody. 

Úrok od
4,79 %

Refinancuji hypotéku

Pokud nejste spokojeni s úrokovou sazbou nebo podmínkami hypotéky u stávající banky, můžete ji refinancovat. Pro rychlé porovnání hypoték můžete využít hypoteční kalkulačku. Naši hypoteční specialisté vám vysvětlí, jaký je postup při refinancování hypotéky, co vše je potřeba zvážit a jak získat nejvýhodnější podmínky.

Kdy se vyplatí refinancovat hypotéku?

Většina lidí se rozhodne refinancovat hypotéku v okamžiku, kdy získá od jiné banky výhodnější úrokovou sazbu. Nabídky hypoték jednotlivých bank se liší nejen úrokovými sazbami, ale také podmínkami či šíří poskytovaných výhod. Pokud si například sjednáte hypotéku, pojištění nemovitosti a schopnosti splácet v rámci jedné banky, získáte zpravidla výhodnější úrokovou sazbu. Pokud uvažujete o refinancování a chcete získat přehled o aktuální výši nabízených úrokových sazeb jednotlivých bank, využijte naši hypoteční kalkulačku. S výhodnější úrokovou sazbou můžete ušetřit i několik tisícikorun ročně.

Postup při refinancování hypotéky

Refinancování hypotéky je velmi jednoduché. Vaše nová banka si obstará všechny potřebné dokumenty z předešlé banky, postará se o mnohé formality, splatí u ní vaši stávající hypotéku a vy začnete splácet úvěr s výhodnějšími podmínkami. Pokud se rozhodnete refinancovat hypotéku prostřednictvím portálu HYPOnaMÍRU.cz, hypoteční specialista vás provede celým procesem refinancování online. 

Hypotéka pod dohledem

Hyponamiru.cz nabízí na českém trhu unikátní službu Hlídač hypotéky. Tuto službu může využít úplně každý, kdo splácí hypotéku. Nezáleží tedy na tom, jestli jste si hypotéku uzavřeli prostřednictvím hyponamiru.cz nebo kdekoliv jinde. Postup hlídání hypotéky je velmi jednoduchý. Stačí zadat základní parametry hypotéky do našeho systému a na nás je hlídání mimořádných splátek, doby fixace či aktuálních možností na trhu hypoték. Služba je zdarma.