Převod hypotéky

Úrok od
4,89 %

Hypotéka je dlouhodobý závazek, který si sjednáváme na 20 i 30 let dopředu. Klidně se tak může stát, že nastane okamžik, kdy je třeba hypotéku převést na někoho jiného, nebo ji převést na jinou nemovitost. Kromě toho si taky můžete hypotéku převést k jiné bance, třeba proto, že vám nabídne výhodnější podmínky.

Převod hypotéky na jinou osobu

Asi to první, co vás napadne, když uslyšíte převod hypotéky. Ať už jste se dostali do složité situace, nebo se třeba rozcházíte s partnerem, převod hypotéky na jinou osobu může být řešením této nepříjemné situace, když z nějakého důvodu nechcete nemovitost prodat.

Když se pro převod hypotéky na někoho jiného rozhodnete, měli byste vědět, že k tomu potřebujete souhlas banky, která vám úvěr poskytla a také potvrzení, že ten, kdo úvěr převezme, bude schopen ho řádně splácet. I tak se ale může stát, že banka převod neschválí.

Vývoj hypotečního trhu v roce 2021

Převod hypotéky na jinou nemovitost

Ani tuto variantu nemusí banka schválit. K převodu hypotéky na jinou nemovitost se přistupuje nejčastěji ve chvíli, kdy chcete stávající nemovitost vyvázat a nahradit ji jinou. Třeba v případě, že si plánujete pořídit nové bydlení, nebo když se rozvádíte a máte obavy, že byt nebo dům zatížený hypotékou si nikdo nekoupí.

Je dobré vědět, že nemusíte ručit pouze svým majetkem, ale třeba bytem nebo domem rodičů či přátel. Ti s tím ale musí souhlasit.

Víte, že odhadní cena nové zástavy musí být vyšší než zbývající hodnota hypotéky a že když vaši žádost banka schválí, čeká vás nové kolečko administrativy kolem hypotečního úvěru?

Převod hypotéky k jiné bance

Poslední variantu převodu hypotéky označujeme jako refinancování hypotéky. Vhodná chvíle k němu nastává, když vám jiná banka nabídne výhodnější podmínky, třeba nižší úrokovou sazbu.

Související pojmy

Zástavní právo

Mezi věcná práva k cizí věci, která slouží k zajištění dluhu v ujednané výši pro případ, že by

Banka

Finanční instituce, u které si finance můžete uložit nebo naopak vypůjčit, se označuje jako banka.

Přenechání hypotéky

Hypotéka je dlouhodobý úvěr, který se uzavírá na 20, 30 i víc let.

Refinancování

Refinancováním hypotéky se rozumí její převedení z aktuální banky k jiné bance, která vám většinou nabídne výhodnější podmínky.

Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 447 recenzí

Nepřehlédněte

Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.