Refinancování

Úrok od
4,89 %

Refinancováním hypotéky se rozumí její převedení z aktuální banky k jiné bance, která vám většinou nabídne výhodnější podmínky. Stávající hypoteční úvěr u vaší banky splatíte nově sjednanou hypotékou u jiné banky.

U většiny bank můžete hypotéku refinancovat 12 měsíců před koncem fixačního období, na trhu jsou ale banky, které nabízí refinancování i 24 měsíců před koncem fixace.

hypotéka na bydlení ve vlastním

Jak na refinancování hypotéky?

Nejen při výběru nového bydlení se vyplatí porovnávat úrokové sazby hypoték. Svoje odůvodnění to má i před koncem doby fixace. Můžete totiž dostat výhodnější úrokovou sazbu nebo jiné výhody a ušetřit tak nemalé peníze.

Abyste ale mohli refinancovat, je třeba si pohlídat datum konce fixace vaší hypotéky a před jejím vypršením se zajímat o podmínky jiných bank. Nemusíte se obávat žádných pokut nebo penále, stačí tento záměr alespoň 30 dní předem oznámit vaší stávající bance.

Víte, že ze zákona můžete hypotéku splatit kdykoli, i mimo období fixace? Pak je ale třeba počítat s tím, že vám banka může účtovat takzvaně účelně vynaložené náklady související s předčasným splacením úvěru na bydlení jako administrativní náklady, mzdové náklady na zaměstnance, který vaši žádost vyřizuje, poplatky katastru nemovitostí apod.

Kdy hypotéku refinancovat?

Alespoň 2 měsíce před koncem doby fixace se začněte zajímat o aktuální nabídky hypoték na trhu. Porovnat je můžete i online, pěkně z pohodlí domova. Jakmile se pro refinancování rozhodnete, požádejte stávající banku o vyčíslení zůstatku úvěru, získejte souhlas s přistoupením nové banky na druhé místo v zástavě a taky příslib vymazání zástavního práva k nemovitosti v katastru nemovitostí.

Víte, že když využijete online hypoteční bankovnictví hyponamiru.cz, budete mít neustále přehled o tom, v jaké fázi se refinancování vaší hypotéky nachází? Kromě toho můžete online žádost o refinancování i podepsat, a to formou SMS zprávy. Do banky pak půjdete jen podepsat nově schválenou hypotéku.

Související pojmy

Refixace u hypotéky

Refixací hypotéky rozumíme sjednání nové

Délka fixace úrokové sazby

Jedním z důležitých parametrů hypotéky je doba fixace úrokové sazby.

Doba fixace

Zajímá vás, co znamená a co je doba fixace u hypotéky? Pak zbystřete! Při sjednávání nové nebo

Úroková sazba

Každý zájemce o úvěr musí počítat s tím, že si banka či nebankovní společnost naúčtuje za vypůjčení peněz určitý úrok.

Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 447 recenzí

Nepřehlédněte

Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.