Přenechání hypotéky

Úrok od
4,89 %

Hypotéka je dlouhodobý úvěr, který se uzavírá na 20, 30 i víc let. Za tu dobu se může hodně změnit. Partneři se rozvedou, musíte se přestěhovat do zahraničí, změnila se vaše finanční situace atd. Co dělat, když splácíte hypotéku a dál tak činit nemůžete? Pouvažujte o přenechání hypotéky, jinak také o jejím převodu na jinou osobu.

Jak na úspěšné přenechání hypotéky?

Převodem hypotéky rozumíme přenesení hypotečního úvěru na jiného dlužníka. V dnešní době už nejde o nic výjimečného, banky se s tím setkávají poměrně často. Důvodem bývá rozchod partnerů, stěhování za hranice, přenechání bytu nebo domu dětem, prodej domu s hypotékou. Jak ale na to?

americká hypotéka
  • Kontaktujte banku a informujte ji o svém úmyslu.
  • Banka si ověří bonitu toho, komu chcete hypotéku přenechat. Zajímá se o jeho příjmy, výdaje i finanční minulost.
  • Když banka s přenecháním hypotéky souhlasí, sepíše dodatek k hypoteční smlouvě, na jejích podmínkách (úrokové sazbě, fixaci, době splatnosti) se nic nemění. Na nového majitele pak přechází jak hypoteční úvěr, tak nemovitost, na kterou se hypotéka vztahuje.

Co dělat, když nemáte nikoho, na koho hypotéku můžete převést?

Když chcete prodat dům s hypotékou, můžete také půjčku na bydlení doplatit, nebo to řešit novým hypotečním úvěrem. Ten přichází na řadu i ve chvíli, kdy nenajdete vhodnou osobu, které byste hypotéku přenechali. Nový majitel nemovitosti si pak může vybrat, kde si hypotéku sjedná a za jakých podmínek.

Související pojmy

Sloučení půjček

Splácíte více úvěrů najednou? Pokud ano, doporučujeme tyto úvěry sloučit do jednoho závazku.

Hypoteční úvěr

Hypoteční úvěr (zkráceně hypotéka) je bankovní úvěr zajištěný zástavním právem k nemovitosti, který slouží nejčastěji k financování nákupu, výstavby či rekonstrukce nemovitosti určené k vlastnímu bydlení.

Bonita

Každý poskytovatel úvěru se vystavuje riziku, že nezíská vypůjčené peníze zpět.

Dlužník

Za dlužníka je označována fyzická nebo právnická osoba, která se zavázala jiné osobě (věřiteli) splatit poskytnutou finanční půjčku dle domluvených podmínek včetně sjednané odměny (úroku).

Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 447 recenzí

Nepřehlédněte

Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.