Kolaudační řízení

Úrok od
4,89 %

Kolaudační řízení, které zkoumá, jestli provedení stavby odpovídá předložené dokumentaci, je nutností k užívání dokončené stavby, výsledkem je zkolaudovaný dům vhodný k užívání.

Jde o správní řízení, které vede stavební úřad, který vydal stavební povolení. Jeho účastníkem je stavebník, případně vlastník stavby, a vlastník pozemku, na kterém je stavba provedena, pokud není stavebníkem a pokud může být jeho vlastnické právo kolaudačním rozhodnutím přímo dotčeno.

Co je kolaudace?

Kolaudací domu se rozumí postup stavebního úřadu, na jehož konci úřad umožní užívat stavbu k vymezenému účelu (výsledkem je zkolaudovaná stavba). Před samotnou kolaudací dokončeného díla zajistí zhotovitel předkolaudační řízení.

Víte, že lze provést i částečnou kolaudaci stavby, a to v případě, kdy je kolaudovaná část schopná samostatného užívání a kdy další realizace nezkolaudované části negativně neovlivňuje užívání části zkolaudované a neohrožuje bezpečnost jejích uživatelů?

účelně vynaložené náklady

Související pojmy

Dům na klíč

Plánujete investici do vlastního bydlení, ale nechcete nic řešit, nejraději byste se rovnou nastěhovali do nového domova? Řešením pro vás je dům na klíč, kdy veškeré stavební práce necháte na firmě, od které za nějaký čas převezmete klíče a můžete k domovu vyrazit rovnou s kufry.

Stavební úřad

Orgán veřejné moci, který je pověřen vykonáváním činností podle stavebního zákona označujeme jako Stavební úřad.

Prohlášení vlastníka

Vlastník budovy, ve které jsou minimálně dva samostatně funkční užitkové prostory, může učinit Prohlášení vlastníka, kterým nemovitost rozdělí na jednotky.

Stavební povolení

Stavební povolení můžeme definovat jako licenci potřebnou ke stavbě nemovitosti nebo stavebním úpravám domů či bytu.

Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 447 recenzí

Nepřehlédněte

Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.