Dům na klíč

Úrok od
4,89 %

Plánujete investici do vlastního bydlení, ale nechcete nic řešit, nejraději byste se rovnou nastěhovali do nového domova? Řešením pro vás je dům na klíč, kdy veškeré stavební práce necháte na firmě, od které za nějaký čas převezmete klíče a můžete k domovu vyrazit rovnou s kufry.

Jak dům na klíč funguje?

Když se pro dům na klíč rozhodnete, vkládáte důvěru ve stavební firmu a všechny stavební práce na ní necháte. Zhruba za rok od firmy převezmete klíče od domu, který je připravený k nastěhování. Na zemi jsou podlahové krytiny, před domem není žádná suť. Stěny jsou vymalované, topení topí, z kohoutku teče voda, máte vybavenou koupelnu dle dohody, dveře, zárubně i parapety jsou osazené.

Jaká je cena domu na klíč?

Ať už chcete zděný dům na klíč, rodinný dům na klíč nebo dům na klíč i s pozemkem, náklady se liší lokalitou, velikostí i tím, co vše si ve smlouvě sjednáte. Je jedno, zda vsadíte na zděný dům nebo dřevostavbu, když bude mít dům stejný tvar, standard i dispozice, cena za 1 m2 obytné plochy bude velmi podobná.

Související pojmy

Zastavěná plocha pozemku

Chystáte se stavět? Řešíte velikost domu? Pak jste se na stavebním úřadě jistě setkali s pojmem zastavěná plocha pozemku.

Dřevostavba

Plánujete stavět a chcete postavit levný dům? Přemýšlíte, zda vsadit na zděný dům, nebo dát šanci dřevostavbě? Pod ní se už dávno neukrývá jen srub nebo roubenka, moderní dřevostavby navíc můžeme označit za ekologické domy.

Developerský projekt

Developerský projekt je termín, se kterým se setkáváme v souvislosti s výstavbou nemovitostí, a to včetně bytů, rodinných a řadových domů a dalších nemovitostí.

Daň z nabytí nemovitosti

Daň z nabytí nemovitých věcí (pozn.

Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 447 recenzí

Nepřehlédněte

Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.