Převzetí hypotéky

Úrok od
4,89 %

Víte, že nejrychlejším způsobem, jak nemovitost zatíženou hypotékou prodat, je převzetí hypotéky? Prodávající se s kupujícím dohodne, že stávající úvěr na konkrétní nemovitost převezme a splatí tak zbývající závazek. Musí s tím ovšem také souhlasit banka.

Když se řekne převzetí hypotéky

Zjednodušeně bychom také mohli říct převod hypotéky na jinou osobu. Jde o relativně složitý proces, kdy závazek splatit hypoteční úvěr přejde na někoho jiného. Nejčastěji se tak děje při prodeji nebo koupi nemovitosti zatížené hypotékou.

Jak na úspěšné převzetí hypotéky?

Převod hypotéky na jinou osobu je možný jen se souhlasem všech tří stran, tedy prodávajícího, kupujícího i banky. Ta už při převzetí úvěru většinou nevyžaduje nový odhad nemovitosti, bude jen ověřovat schopnost nového klienta závazek splatit.

Když banka souhlas udělí, podmínky úvěru zůstanou stejné jako u předchozího klienta, ke stávající smlouvě se přidá dodatek. Zůstává původní délka splatnosti, doba fixace i úroková sazba.

Související pojmy

Převod hypotéky

Hypotéka je dlouhodobý závazek, který si sjednáváme na 20 i 30 let dopředu.

Přenechání hypotéky

Hypotéka je dlouhodobý úvěr, který se uzavírá na 20, 30 i víc let.

Odhadce nemovitostí

Každý, kdo už někdy kupoval nebo prodával nemovitost, si musel nejprve zjistit, jakou má hodnotu.

Hypoteční úvěr

Hypoteční úvěr (zkráceně hypotéka) je bankovní úvěr zajištěný zástavním právem k nemovitosti, který slouží nejčastěji k financování nákupu, výstavby či rekonstrukce nemovitosti určené k vlastnímu bydlení.

Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 447 recenzí

Nepřehlédněte

Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.