Obratová hypotéka

Úrok od
4,89 %

Podnikáte a sníte o vlastním bydlení, na které ale nemáte dostatek vlastních financí? Řešením může být obratová hypotéka, úvěr, který využívají hlavně osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ).

Co je obratová hypotéka?

Když to hodně zjednodušíme, jde o hypotéku pro OSVČ, které se získáním hypotečního úvěru mohou mít jinak problém. Pro banku je totiž někdy obtížné posoudit příjem takovýchto osob, v případě hypotéky z obratu tak bude banku zajímat příjem vypočtený z obratu.

Jak našetřit na dům

Víte, že banka u OSVČ vypočítá průměrný měsíční příjem, podle kterého se posuzuje bonita žadatele, daňových přiznání? Při výpočtu taky záleží na tom, zda živnostník uplatňuje výdaje paušálem, nebo skutečné výdaje. Ty totiž mohou být nižší než uplatněný paušál.

Pro koho je obratová hypotéka vhodná?

Hypotéka dle obratu OSVČ je vhodná zejména pro žadatele s vysokými příjmy a nižším základem daně. Banka po nich přitom bude požadovat, aby podnikání trvalo k datu podání žádosti nepřetržitě minimálně 24 měsíců, minulé období neskončilo ztrátou a aby podnikatel neměl záporné jmění.

Související pojmy

Daňové přiznání

Každý rok podáváme daňové přiznání, kterým přiznáme příjmy podléhající dani.

Pasivní příjem

Ptali se vás v bance, zda máte nějaký pasivní příjem? Nebo jste na tento pojem narazili v žádosti o

OSVČ

OSVČ, neboli osoba samostatně výdělečně činná, je označení pro fyzickou osobu, která má příjmy z podnikání nebo z jiné samostatně výdělečné činnosti.

Hypoteční úvěr

Hypoteční úvěr (zkráceně hypotéka) je bankovní úvěr zajištěný zástavním právem k nemovitosti, který slouží nejčastěji k financování nákupu, výstavby či rekonstrukce nemovitosti určené k vlastnímu bydlení.

Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 447 recenzí

Nepřehlédněte

Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.