Investiční byt

Úrok od
4,49 %

Investičním bytem rozumíme nemovitost, která je určena k dalšímu pronájmu, nikoli pro vlastní bydlení. Poslední dobou je o ně velký zájem, investice do nemovitostí totiž slibuje příjem z pronájmu, navíc jsou ideálním řešením, když nevíte, kam investovat volné finanční prostředky.

hypotéka na bydlení ve vlastním

Jak si vybrat investiční byt?

Byt na investici generuje dva druhy příjmů, a to pravidelný příjem z krátkodobého nebo dlouhodobého pronájmu a jednorázový příjem z rozdílu mezi kupní a prodejní cenou bytu. O tom, zda příjmy z dlouhodobého nebo krátkodobého pronájmu budou plynout průběžně a pravidelně rozhoduje zařízení bytu a zvolená lokalita a v neposlední řadě v jaké kondici je samotný bytový dům. Pokud je u něj naplánovaná rekonstrukce (například zateplení fasády), bude to mít vliv na výslednou cenu na nájmu.. Každého, kdo si byt chce pronajmout zajímá dostupnost služeb, obchodů a restaurací, v případě bytu na horách pak také vzdálenost lyžařských středisek.

Náš tip: Když vybíráte byt na investici, zajímejte se taky o plány budoucího rozvoje místa.

Co stojí za popularitou bytů na investici?

Investice do bytu s dispozici 2+kk, 3+kk ale i větších nebo garsonek na pronájem je jedna z mála investic, na kterou si můžete půjčit, k mání jsou i hypotéky na investiční byty. Nemusíte tedy zaplatit celou částku z vlastních zdrojů, ale třeba jen část a pořídit si víc takových nemovitostí. Další výhodou je, že investice do nemovitosti ochrání vaše naspořené finance před inflací.

Víte, že jednou z variant, jak našetřit na důstojný důchod, je právě investice do nemovitostí?

Související pojmy

Pasivní příjem

Ptali se vás v bance, zda máte nějaký pasivní příjem? Nebo jste na tento pojem narazili v žádosti o

Doba návratnosti investice

Návratnost investice vyjadřuje čistý zisk nebo čistou ztrátu vůči počáteční investici, udává se v procentech a můžete ji najít pod zkratkou ROI.

Investiční hypotéka

Plánujete si pořídit nemovitost, kterou nebudete využívat k vlastnímu bydlení, chcete ji pronajímat? Když na ni nemáte dostatek finančních prostředků nebo jen nechcete všechny volné prostředky jen tak investovat, může být ideálním řešením investiční hypotéka.

Investiční úvěr

K financování investic se zpravidla používá investiční úvěr, kdy banka půjčuje finance na základě investičního záměru a další projektové dokumentace a údajů jako studie proveditelnosti,

Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 472 recenzí

Nepřehlédněte

Nepřehlédněte

100% hypotéka a jak koupit nemovitost bez vlastních úspor

100% hypotéka: Jak koupit nemovitost bez vlastních úspor

Získat hypotéku bez úspor je možné, ale nese to rizika. Zjistěte, jaké máte možnosti a na co si dát pozor při financování nemovitosti bez hotovosti.
Roman Müller | 25.03.2025
7 minut k přečtení
Hypotéka po insolvenci - jak zvýšit šance na schválení

Hypotéka po insolvenci: Jak zvýšit šance na schválení

Banky při schvalování hypotéky pečlivě prověřují vaši finanční historii a nesplacené dluhy jsou překážkou pro získání úvěru. Poradíme vám, jak zvýšit šanci na hypotéku i po insolvenci.
Roman Müller | 24.03.2025
7 minut k přečtení
Pravidla a podmínky pro hypotéky v roce 2023. Co se změnilo?

Pravidla a podmínky pro hypotéky 2025

Česká národní banka nastavuje limity úvěrových ukazatelů pro poskytování hypoték. Aktuálně je pro banky závazná pouze horní hranice ukazatele LTV. Přečtěte si, jaké podmínky musíte splnit pro bezproblémové získání hypotéky…
Roman Müller | 19.03.2025
3 minuty k přečtení
Hypoteční novinky

ČS zlevňuje hypotéky: Nižší sazby a výhodnější LTV

Česká spořitelna snížila od 14.3.2025 úrokové sazby hypoték a Americké hypotéky o 0,1 % p.a. Nabídka začíná na 4,89 % p.a. (s LTV do 80 %).
Pavel Pohanka | 14.03.2025
1 minuta k přečtení
Nejlevnější hypotéka nemusí být vždy nejvýhodnější - jak ji poznat

Nejlevnější hypotéka nemusí být vždy ta nejvýhodnější – jak ji poznat?

Při hledání nejvýhodnější hypotéky nestačí sledovat pouze úrokovou sazbu. Důležité jsou i další poplatky spojené s úvěrem. Na co se při výběru hypotéky zaměřit?
Roman Müller | 12.03.2025
7 minut k přečtení
Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.