Investiční úvěr

Úrok od
4,89 %

K financování investic se zpravidla používá investiční úvěr, kdy banka půjčuje finance na základě investičního záměru a další projektové dokumentace a údajů jako studie proveditelnosti, doložení bonity a historie žadatele. Splatnost investičního úvěru se pohybuje nejčastěji mezi 4 až 10 lety, výjimkou ale není ani splatnost 20 let.

Investiční úvěr - co je to?

Investiční úvěr pro podnikatele pomůže s rozjezdem podnikání

Investiční úvěr se často označuje jako podnikatelský úvěr, je určen pro podnikatele, firmy a právnické osoby. Může mít krátkodobý, střednědobý a dlouhodobý charakter a může dosáhnout až výše smluvní ceny pořizovaného investičního majetku.

Zajišťuje se předmětem investice, pokud to jeho povaha dovolí, případně kombinací dalších forem zajištění podle povahy obchodního případu. Může jít o movitý i nemovitý majetek, pohledávky, směnkou vystavenou na řad banky, vklady, cennými papíry, ručitelskými závazky, bankovními zárukami nebo vinkulací pojistných plnění.

Víte, že investiční úvěr si můžete sjednat s fixní, nebo plovoucí úrokovou sazbou a můžete ho využít třeba na financování pozemků, kanceláří, provozoven výrobních prostor, vybavení kanceláře, pořízení moderních technologií, reklamní kampaně, i na investice do majetku firmy a její modernizaci?

Související pojmy

Doba návratnosti investice

Návratnost investice vyjadřuje čistý zisk nebo čistou ztrátu vůči počáteční investici, udává se v procentech a můžete ji najít pod zkratkou ROI.

Investiční byt

Investičním bytem rozumíme

Pasivní příjem

Ptali se vás v bance, zda máte nějaký pasivní příjem? Nebo jste na tento pojem narazili v žádosti o

Investiční hypotéka

Plánujete si pořídit nemovitost, kterou nebudete využívat k vlastnímu bydlení, chcete ji pronajímat? Když na ni nemáte dostatek finančních prostředků nebo jen nechcete všechny volné prostředky jen tak investovat, může být ideálním řešením investiční hypotéka.

Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 447 recenzí

Nepřehlédněte

Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.