Ten nejmenší byt, ve kterém vůbec můžeme bydlet, označujeme jako garsonku. Představuje většinou jednu místnost s příslušenstvím, jeho výměra musí být aspoň 16 m2. Je ideálním bydlením pro jednotlivce nebo ty, kteří nepotřebují žádný velký luxus ani prostor.

Co je garsonka?

Garsonka nebo také garsoniéra, „jednakákáčko“, „jednajednička“ a další podobné pojmy označují malý byt s jednou hlavní místností, předsíní, sociálním zařízením a případně nějakým dalším příslušenstvím.

Kuchyň nahrazuje kuchyňský kout nebo je společná s jinými obyvateli domu. O koupi garsonky nebo pronájmu garsonky tak přemýšlí nenároční jedinci, kteří za bydlení nechtějí vydávat příliš peněz a nepotřebují příliš prostoru.

Jak na prodej garsonky?

Garsoniéry jsou poměrně žádaným typem nemovitosti, dají se financovat i hypotečním úvěrem. Pro mnohé jsou v současné době jedinou nemovitostí, kterou si mohou pořídit, protože úrokové sazby hypoték letí vzhůru a i ti, kdo toužili po domečku se zahrádkou jsou často nuceni dát přednost malé garsonce. Ta může být i v novostavbě na kraji metropole, když bude za slušnou cenu, zájemci se jen pohrnou.

Související pojmy

Družstevní byt

Sháníte nové bydlení a narazili jste na pojem družstevní

Investiční byt

Investičním bytem rozumíme

Dům na klíč

Plánujete investici do vlastního bydlení, ale nechcete nic řešit, nejraději byste se rovnou nastěhovali do nového domova? Řešením pro vás je dům na klíč, kdy veškeré stavební práce necháte na firmě, od které za nějaký čas převezmete klíče a můžete k domovu vyrazit rovnou s kufry.

Nemovitost

Pod nemovitostí si asi každý z nás představí dům,

Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 447 recenzí

Nepřehlédněte

Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.