Garážové stání

Úrok od
4,89 %

Každý vlastník motorového vozidla by u bytu nebo domu chtěl garážové stání. Je to logické, kam by taky plechového kamaráda zaparkoval? Když už jste do něj investovali, pokud možno ho nechcete parkovat venku před domem, kde snadno dojde k poškození vandaly apod.

Co je garážové stání?

Za garážové stání k bytu nebo domu se považuje místo, kde můžete parkovat svůj automobil a může jít o:

  • Místo ve společné garáži
  • Místo ve společných částech domu
  • Místo kdekoli jinde, pokud je to v souladu se stavebně právními předpisy.

Takové místo není samostatně předmětem občanskoprávních vztahů, nelze ho prodat, zastavit ani směnit. Můžete ale prodat spoluvlastnický podíl na společné garáži (jednotce), ke kterému se váže právo užívat garážové určené stání, nebo byt, ke kterému se váže právo užívat určené garážové stání umístěné ve společných částech domu.

Jak má garážové stání vypadat?

Garážové stání v bytovém domě i mimo něj nepotřebuje tolik prostoru, jde vlastně o jakýsi přístřešek, který sice má střechu, ale po bocích krytý není.

V každém ročním období tak větrá, není tak mohutný jako garáž a nespadá do zastavěné plochy pozemku. Auto neochrání před prudkým deštěm ani větrem, v zimě musíte počítat s tím, že auto bude vymrzlé a budete muset škrábat skla.

Související pojmy

Zastavěná plocha pozemku

Chystáte se stavět? Řešíte velikost domu? Pak jste se na stavebním úřadě jistě setkali s pojmem zastavěná plocha pozemku.

Společné bytové prostory

Vlastníte bytovou jednotku v bytovém domě a chcete vědět, co všechno s ní vlastníte? Není to totiž jen samotná bytová jednotka, její vlastnictví je spojeno i s podílem na společných částech domu.

Dům na klíč

Plánujete investici do vlastního bydlení, ale nechcete nic řešit, nejraději byste se rovnou nastěhovali do nového domova? Řešením pro vás je dům na klíč, kdy veškeré stavební práce necháte na firmě, od které za nějaký čas převezmete klíče a můžete k domovu vyrazit rovnou s kufry.

Leasing

Leasing je finanční produkt, díky kterému můžete financovat pořízení movité věci.

Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 447 recenzí

Nepřehlédněte

Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.