Degresivní splácení

Úrok od
4,89 %

Degresivní splácení umožňuje platit ze začátku hypotečního úvěru více peněz než u anuitního splácení. Naopak ke konci smlouvy umožňuje snížit splátky co nejvíce. Degresivní splácení je tedy typ splácení půjčky, při kterém se výše splátek postupně snižuje během doby splácení. Tento typ splácení se často používá v situacích, kdy si půjčující přeje splácet větší částku v prvních měsících nebo letech a postupně snižovat splátky v průběhu času.

Degresivní splácení

Pro koho je vhodné degresivní splácení

Při degresivním splácení se splátky skládají z pevného úroku a proměnné částky kapitálu. To znamená, že úroková částka zůstává stejná po celou dobu splácení, zatímco částka kapitálu, kterou musí půjčující splatit, se postupně snižuje. Tento typ splácení je často výhodný pro ty, kteří očekávají růst svých příjmů v průběhu času, nebo pro ty, kteří potřebují vyšší splátky v prvních měsících pro financování jiných nákladů.

Kdy se degresivní splácení nehodí?

Degresivní splácení se však může také stát nevýhodným pro ty, kteří mají pevné příjmy, nebo pro ty, kteří si půjčují na delší dobu. V takových případech se splátky na začátku splácení zdát příliš vysoké a jsou obtížné k uhrazení. Je proto důležité pečlivě zvážit výhody a nevýhody degresivního splácení před uzavřením smlouvy o půjčce.

Jedním z mnoha typů splácení půjčky, které jsou k dispozici pro půjčující a půjčovatele, je právě degresivní splácení. Při výběru správného typu splácení zvažte individuální potřeby a finanční situaci každého jednotlivce a zajistěte, aby splácení půjčky bylo účinné a bezproblémové.

Související pojmy

Anuitní splátka

Anuita je stálá splátka úvěru, která obsahuje jak splátku jistiny, tak úroků.

Mimořádná splátka

Každý úvěr je třeba řádně a včas splácet.

Splátka hypotéky

Při sjednání hypotéky si žadatel nastavuje mimo jiné také pravidelnou měsíční splátku hypotéky.

Progresivní splácení

Každý

Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 447 recenzí

Nepřehlédněte

Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.