Americká hypotéka

Úrok od
4,79 %

Kromě klasické účelové hypotéky naleznete v nabídce českých bank také americkou hypotéku. Jedná se o neúčelový úvěr, což znamená, že finanční prostředky od banky můžete využít prakticky na cokoliv. S pomocí americké hypotéky si můžete pořídit například nemovitost, kterou nelze financovat klasickou hypotékou (např. zahradu, pole, les), financovat nákup lodě či studium dětí v zahraničí. K získání americké hypotéky je zapotřebí vlastnit nemovitost, kterou poskytnete bance do zástavy.

Výhody americké hypotéky

I když bývá americká hypotéka úročena vyšší sazbou než klasická hypotéka, oproti spotřebitelským úvěrům je její výše stále velmi příznivá. Další výhodu je velmi dlouhá doba splatnosti. Standardem je dnes americká hypotéka s dobou splatnosti 20 let (pozn. některé banky nabízejí až 25 let).

Kdy je správný čas na refinancování?

Volba preferované doby fixace úrokové sazby je stejně jako u klasické hypotéky pouze na vás. Americká hypotéka je určena pro zájemce s velmi dobrou bonitou. V bance s žádostí o hypotéku neuspějete, pokud nemůžete doložit výši svých příjmů nebo máte negativní záznam v registrech.

Půjčit si můžete i několik milionů korun

Pokud nabídnete bance do zástavy kvalitní nemovitost a nemáte problém s bonitou, můžete si půjčit i několik milionů korun. Konkrétní horní hranice úvěru se odvíjí od hodnoty nemovitosti. Banka vám může poskytnout například úvěr ve výši maximálně 70 procent hodnoty zastavované nemovitosti. Procentní hranici si stanovují jednotlivé banky individuálně a záleží také na typu zastavované nemovitosti (např. byt, rekreační objekt, nebytová jednotka).

Související pojmy

Nemovitost

Pod nemovitostí si asi každý z nás představí dům, byt, chalupu, garáž.

Bonita

Každý poskytovatel úvěru se vystavuje riziku, že nezíská vypůjčené peníze zpět.

Doba fixace

Zajímá vás, co znamená a co je doba fixace u hypotéky? Pak zbystřete! Při sjednávání nové nebo

Spotřebitelský úvěr

Co je to a co znamená spotřebitelský úvěr? Spotřebitelské úvěry poskytují banky a nebankovní finanční společnosti soukromým osobám k nepodnikatelským účelům.

Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 453 recenzí

Nepřehlédněte

Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.