Vemte si hypotéku a nemovitost vybírejte později

Předschválená hypotéka do 24 hodin online z pohodlí domova.
Úrok od
4,79 %

Hypotéku si můžete sjednat dříve, než máte vybranou konkrétní nemovitost. Jakmile najdete vhodný byt, rodinný dům či stavební pozemek, můžete prodávajícímu rychle zaplatit požadovanou kupní cenu. Seznamte se s výhodami hypoték bez nemovitosti. 

15.01.2020 | Ing. Filip Křivánek | 5 minut k přečtení

Obsah článku

Hypotéku si můžete sjednat dříve, než máte vybranou konkrétní nemovitost. Jakmile najdete vhodný byt, rodinný dům či stavební pozemek, můžete prodávajícímu rychle zaplatit požadovanou kupní cenu. Seznamte se s výhodami hypoték bez nemovitosti.

Požaduje prodávající rychlou úhradu kupní ceny za nemovitost? Chcete mít dopředu jistotu, že vám banka poskytne hypotéku na vyhlédnutý byt, rodinný dům či stavební pozemek? Nechcete si nechat utéct nízkou úrokovou sazbu hypotéky? To jsou jen některé případy, kdy se vám bude hodit takzvaná hypotéka bez nemovitosti, neboli pohotovostní úvěr. Přečtěte si, jaké jsou výhody této hypotéky a kolik času máte na využití připravených peněz.

TIP: Jaké jsou aktuální úrokové sazby hypoték? Pomocí online hypoteční kalkulačky rychle porovnáte konkrétní nabídky jednotlivých bank.

Rychlé čerpání hypotéky

V posledních letech je poptávka po bytech, rodinných domech i pozemcích mnohem vyšší než jejich nabídka. Někteří zájemci o vlastní bydlení se již dostali do situace, kdy dal prodávající přednost zájemci s připravenou hotovostí. Alternativou k hotovosti může být hypotéka bez nemovitosti. U banky si v tomto případě sjednáte hypotéku, aniž byste měli dopředu vybranou konkrétní nemovitost. Jakmile najdete vhodný byt, rodinný dům či stavební pozemek, můžete začít hypotéku prakticky ihned čerpat. Postačí vyhotovení odhadu nemovitosti, kupní smlouvy a splnění podmínek pro čerpání. Na využití schváleného pohotovostního úvěru máte až 36 měsíců.

TIP: Rychlé jednání může znamenat i slevu z kupní ceny nemovitosti. Nejčastěji se potkáváme se slevou 5 %. Získejte tuto možnost i vym stači nám jen zanechat na sebe kontakt ZDE.

Jistota schválení hypotéky

Většina lidí začíná s vyřizováním hypotéky až po podpisu rezervační smlouvy na koupi nemovitosti a složení rezervační zálohy realitní kanceláři. Tento postup ovšem hypoteční specialisté hyponamiru.cz nedoporučují. Podepsat rezervační smlouvu a složit zálohu by měl člověk až po scoringu vybranou bankou. Někdy se totiž může stát, že vám banka z různých důvodů odmítne hypoteční úvěr poskytnout nebo vám půjčí méně, než jste původně plánovali. Důvodem může být například nedostatečné doložení bonity, nízký příjem či nižší hodnota zastavované nemovitosti.

V případě neschválení hypotéky riskujete, že přijdete o zaplacenou zálohu. Pokud si například realitní kancelář účtuje poplatek ve výši 4 % z kupní ceny nemovitosti, připravíte se u nemovitosti za 3 miliony o částku ve výši 120 tisíc korun. S hypotékou sjednanou v předstihu máte jistotu, že v potřebný okamžik budete mít k dispozici peníze na koupi nemovitosti.

Zajištění nízké úrokové sazby hypotéky

Možnost sjednat pohotovostní úvěr v předstihu ocení také lidé, kteří v brzké době koupí nemovitost a obávají se růstu úrokových sazeb nebo přísnějšího posuzování ze strany bank. Po podpisu úvěrové smlouvy máte rok na zajištění hypotéky kupovanou nemovitostí. Po tuto dobu máte smluvně garantovanou nejen výši úrokové sazby, ale také výši měsíční splátky. Navíc není třeba znovu dokládat příjem – ten se doloží před schválením a platí 12 měsíců. V případě výraznějšího růstu úrokových sazeb hypoték ušetříte nemalou částku.

Pozor na sankce při nevyužití předhypotéky

Hypotéku bez nemovitosti si sjednejte pouze tehdy, pokud máte jistotu, že si nejpozději do jednoho roku nějakou nemovitost opravdu pořídíte. Pokud se vám totiž nepodaří najít vhodnou nemovitost ke koupi, hrozí vám v případě nevyužití hypotéky sankce 5 až 10 % z nevyčerpané částky (pozn. výše sankce se u jednotlivých bank liší).

TIP: Kupujete obecní či družstevní byt, ale banka tuto nemovitost nemůže využít jako zástavu? Jedním z možných řešení je předhypotéka.

Filip Křivánek
Ing. Filip Křivánek
Hypoteční specialista
Filip Křivánek je zkušený hypoteční specialista, který staví spokojenost klienta vždy na první místo. Jeho specializace je vymýšlení složitějších úvěrových případů.
Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 453 recenzí

Nepřehlédněte

Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.