Vyzkoušejte nový online nástroj pro odhad ceny nemovitosti

Předschválená hypotéka do 24 hodin online z pohodlí domova.
Úrok od
4,89 %

Kupujete nemovitost a potřebujete si rychle ověřit, zda není požadovaná cena přemrštěná? Uvažujete o prodeji vlastní nemovitosti a chcete zdarma zjistit její adekvátní tržní cenu? V obou případech se vám bude hodit nová online služba hyponamíru Odhad ceny nemovitosti.

15.07.2022 | Roman Müller | 3 minuty k přečtení

Obsah článku

Portfolio služeb hyponamíru se neustále rozrůstá. Kromě Hypoteční kalkulačky a Hlídače hypotéky můžete nově využívat další online službu Odhad ceny nemovitosti. „Určit správnou cenu nemovitosti je pro řadu Čechů obtížné. Při stanovení ceny je třeba zohlednit celou řadu faktorů jako například poptávku po nemovitostech a jejich nabídku v dané lokalitě, druh, velikost, stáří, vybavenost a celkový technický stav nemovitosti. Naše nová služba Odhad ceny nemovitosti pomůže kupujícím i prodávajícím rychle, zdarma a nezávazně určit reálné rozmezí tržní ceny nemovitosti,“ vysvětluje Lukáš Neumann z fintech startupu hyponamíru.

K odhadu ceny nemovitosti využíváme švýcarské technologie

Na stránkách realitních portálů jsou uváděny nabídkové ceny nemovitostí, tedy ceny, za které by majitelé své nemovitosti rádi prodali. Tržní cena, za kterou se například byt nebo rodinný dům skutečně prodá, může být oproti inzerované nabídkové ceně vyšší nebo naopak nižší. S navýšením ceny je potřeba počítat například při prodeji nemovitosti v aukci či dražbě. Ke snížení ceny přistupují prodávající v okamžiku, kdy se dlouhou dobu nedaří najít vhodného kupce nebo na prodej spěchají.

Služba Odhad ceny nemovitosti pracuje s informacemi z více zdrojů. „Ocenění nemovitosti vychází z dat současné a historické nabídky na největších realitních portálech v České republice, dále využívá data z katastru nemovitostí a také několika modelů umělé inteligence, které cenu dále zpřesňují. Náš nástroj se snaží odhadnout skutečnou realizovanou cenu a predikuje tedy předpokládanou tržní cenu nemovitosti,“ vysvětluje Lukáš Neumann.

Víte, že zájemcům o hypotéku se může stát, že odhad ceny nemovitosti nevyjde na požadovanou částku? Poradíme, jak takovou situaci řešit.

TIP

Služba Odhad ceny nemovitosti využívá technologii společnosti PriceHubble, která je partnerem hyponamíru pro ocenění nemovitostí. Společnost působí na řadě evropských trhů a její technologii dnes používají přední realitní společnosti, developeři, investoři, banky, pojišťovny a fintechy.

Jak služba funguje?

Odhad ceny nemovitosti získáte velmi jednoduše. Stačí navštívit hlavní stránku hyponamiru.cz a v hlavním menu kliknout na položku Odhad nemovitosti. Po načtení stránky si jako první vyberete, jaký typ nemovitost chcete ocenit (pozn. byt nebo rodinný dům). Ve druhém kroku je nutné vyplnit základní informace o nemovitosti. Zadáte tedy celkovou obytnou plochu v metrech čtverečních, uvedete počet místností a aktuální technický stav nemovitosti. Ve třetím kroku vyplníte úplnou adresu nemovitosti. Na závěr doplníte vaše kontaktní údaje, zaškrtnete důvod zájmu o ocenění a online formulář odešlete. Za krátkou chvíli obdržíte na zadaný e-mail ocenění nemovitosti.  

Víte, že i když nejsme realitka, přesto dokážeme propojit prodávající s kupujícími? Díky unikátnímu nástroji, který vyžíváme, můžete dokonce nakoupit nemovitost za nižší cenu.

hrosik web
Roman Müller
Redaktor
Roman Müller je obsahový specialista se zaměřením na finanční trh, především hypotéky. V oboru se pohybuje už řadu let a tak ví, co vás zajímá.
Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 447 recenzí

Nepřehlédněte

Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.