Nejsme realitka, přesto propojujeme prodávající a kupující

Předschválená hypotéka do 24 hodin online z pohodlí domova.
Úrok od
4,89 %
Nejsme realitka, přesto propojujeme kupující a prodávající

Využijte unikání nástroj, který vám pomůže najít vysněnou nemovitost. I když nejsme realitka, propojujeme prodávající a kupující.

08.11.2022 | Roman Müller | 3 minuty k přečtení

Obsah článku

Vysněnou nemovitost můžete hledat různými způsoby. Většina zájemců o vlastní bydlení průběžně sleduje nabídky na stránkách realitních portálů. Když se objeví byt, rodinný dům nebo jiná nemovitost splňující jejich požadavky, kontaktují zástupce realitní kanceláře nebo se spojí přímo s prodávajícím. 

Svěřit vyhledání nemovitosti lze samozřejmě přímo realitní kanceláři, která bude na základě zadaných požadavků přinášet odpovídající nabídky. O zajímavé nemovitosti se můžete dozvědět i od rodiny, přátel či známých. Existuje ovšem i další možnost.

„Máme unikátní nástroj využívající švýcarskou technologii PriceHubble, s jehož pomocí lze rychle a zdarma zjistit odhadovanou tržní cenu nemovitosti. Tato služba je určena pro prodávající i kupující. Prodávajícím pomáhá nastavit správnou prodejní cenu nemovitosti. Kupujícím naopak napoví, zda není vybraná nemovitost předražená. Z databáze nemovitostí jsme také schopni kupujícím vytipovat nabídky za výhodnou cenu,“ uvádí Veronika Kráčmar Hegrová z fintech startupu hyponamiru.cz. 

Jak služba funguje?

Ke službě se dostanete velmi jednoduše. Stačí navštívit stránku hyponamiru.cz a v hlavním menu rozkliknout položku Odhad nemovitosti. Po vyplnění základních informací o hledané nemovitosti vám vyselektujeme vhodné nabídky a zašleme report

Report vybrané nemovitosti hyponamiru.cz

V úvodu tohoto dokumentu naleznete výpis všech nemovitostí, které nejpřesněji odpovídají vašim požadavkům. U každé nemovitosti jsou uvedeny detailní informace. Dozvíte se nejen adresu, na které se například byt nachází, ale také jeho ocenění, velikost podlahové plochy, přesnou dispozici bytu, podlaží či typ vlastnictví. Důležitá je rovněž informace o materiálu, ze kterého je bytový dům postaven (např. cihla, beton). 

V reportu naleznete i hodnocení dané lokality. Konkrétně, jak hlučná je vybraná lokalita, jaké nabízí možnosti nakupování, vzdělávání nebo trávení volného času. 

Zejména u starších nemovitostí oceníte hodnocení technického stavu. Dozvíte se například, zda kuchyně, koupelna, podlahy či okna potřebují rekonstrukci. 

S posouzením výhodnosti ceny vám pomohou tržní trendy. Dočtete se, jaká je například průměrná cena za metr čtvereční dané nemovitosti nebo jak se vyvíjela její tržní cena v čase. 

V závěru dokumentu vám představíme nabídku podobných nemovitostí, které stojí za pozornost. 

Pokud vás některá z nabízených nemovitostí zaujme, propojíme vás s realitní kanceláří, která zajistí vše potřebné. Velmi rádi se postaráme o zajištění financování kupované nemovitosti.  

Díky srovnání můžete ušetřit

Unikátní technologie nám pomáhají vyhledávat nemovitosti za výhodné ceny. „Nedávno se na jednu z našich hypotečních specialistek obrátila zájemkyně o hypotéku, která již měla vybranou nemovitost. V průběhu vyřizování hypotéky dal prodávající přednost jinému zájemci s hotovostí. Pomocí naší služby se nám podařilo velmi rychle najít srovnatelnou nemovitost v dané lokalitě, navíc za výhodnější cenu. Prodejní cena původně vybraného bytu byla 4,8 milionu korun, cena koupené bytu byla o 600 tisíc nižší,“ uvádí příklad z praxe Veronika Kráčmar Hegrová.

TIP

Odhad nemovitosti pomáhá i prodávajícím. Jednoduše, online a zcela zdarma zjistí tržní cenu své nemovitosti. 

Jaké informace je nutné zadat?

  • Typ nemovitosti (pozn. byt, rodinný dům)
  • Velikost obytné plochy
  • U rodinných domů velikost pozemku
  • Rok výstavby
  • Vnitřní dispozici bytu či rodinného domu
  • Technický stav nemovitosti
  • Adresa nemovitosti
  • Kontaktní údaje pro zaslání nabídky nemovitostí

Typ, velikost, dispozice a stav nemovitosti

Na úplném začátku si musíte vybrat, zda hledáte byt nebo rodinný dům. Poté je nutné zadat základní informace o nemovitosti

U bytů je třeba vyplnit velikost požadované obytné plochy, rok výstavby, rozložení místností a požadovaný technický stav. V případě rodinných domů navíc vyplníte požadovanou plochu pozemku. Při výběru vlastního bydlení je důležitý také aktuální technický stav nemovitosti. Vyberete si, zda hledáte dobře udržovanou nemovitost, nemovitost určenou k rekonstrukci nebo po rekonstrukci. 

Výběr lokality

Na cenu nemovitosti má zásadní vliv lokalita. Nejdražší jsou obecně byty a rodinné domy ve velkých městech a jejich blízkém okolí. Levněji pořídíte vlastní bydlení v širším okolí měst nebo na vesnicích. Abychom vám připravili co nejpřesnější nabídky, je třeba zadat adresu preferované lokality

Důvody koupě a prodeje

K zaslání reportu potřebujeme znát základní kontaktní údaje. Na našich stránkách stačí vyplnit jméno, příjmení a kontaktní e-mail. Ptáme se také na váš záměr, tedy zda plánujete nákup nemovitosti, prodej nebo se jen díváte a zjišťujete hodnotu vaší nemovitosti. Po zadání těchto údajů už stačí jen kliknout na tlačítko Odeslat

„Pokud se klient zajímá o odhad ceny z důvodu prodeje nemovitosti, snažíme se zjistit jeho přesný motiv. Již několikrát jsme se setkali s případem, kdy chtěl majitel nemovitosti vyřešit prodejem svoji aktuální tíživou finanční situaci. I v těchto těžkých životních situacích dokážeme najít řešení. Můžeme navrhnout například refinancování či konsolidaci jiných závazků. Ve spolupráci s partnerskou společností umíme rovněž zajistit pronájem nemovitosti. Majitel nemovitosti nemusí nemovitost prodat a získá bez starostí garantovaný nájem,“ uzavírá Veronika Kračmar Hegrová. 

hrosik web
Roman Müller
Redaktor
Roman Müller je obsahový specialista se zaměřením na finanční trh, především hypotéky. V oboru se pohybuje už řadu let a tak ví, co vás zajímá.
Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 447 recenzí

Nepřehlédněte

Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.