Zpětné proplacení vlastních nákladů

Úrok od
4,79 %

Dostali jste se do situace, kdy jste koupi nebo stavbu nemovitosti financovali z vlastních zdrojů, ty vám ale teď chybí? Můžete požádat banku o zpětné proplacení vlastních finančních prostředků. Jak na „zpětnou hypotéku“?

Co můžete financovat „hypotékou pozpátku“?

Ať už jste špatně odhadli výslednou výší za rekonstrukci nebo výstavbu nemovitosti, nebo se potýkáte s nečekanými výdaji, můžete požádat banku o zpětné proplacení vlastních nákladů. Na co se vztahuje?

  • Pozemek pro výstavbu nemovitosti nebo pozemek, na kterém nemovitost k bydlení či individuální rekreaci slouží.
  • Samotnou nemovitost
  • Byt v osobním vlastnictví
  • Byt v družstevním vlastnictví

Víte, že o zpětné proplacení nákladů na stavbu nebo dalších nákladů v souvislosti s nemovitostí, můžete žádat až 1 rok zpětně? Některé banky to umožňují dokonce 3 roky zpětně. Stejně tak tuto možnost můžete využít v okamžiku, kdy stavíte nebo rekonstruujete z vlastních zdrojů a ty vám už nestačí. Počítejte ale s tím, že banka bude podrobně zkoumat, na co a kdy jste peníze použili.

Související pojmy

Proplacení vlastních zdrojů

Postavili jste si nemovitost z vlastních zdrojů? Nebo jste si mysleli, že máte dostatek volných financí, realita je ale jiná? Víte, že si můžete nechat vlastní zdroje zpětně proplatit hypotékou?

Obrácená hypotéka

Obrácenou hypotéku označujeme také jako reverzní hypotéku a své uplatnění najde zejména u starších osob důchodového věku, kteří vlastní nemovitost.

Reverzní hypotéka

Na internetu se můžete setkat s pojmem reverzní hypotéka.

Flexibilní hypotéka

Za flexibilní hypotéku je označován účelový hypoteční úvěr, u něhož je možné do určité míry upravovat nastavení parametrů.

Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 453 recenzí

Nepřehlédněte

Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.