Flexibilní hypotéka

Úrok od
4,69 %

Za flexibilní hypotéku je označován účelový hypoteční úvěr, u něhož je možné do určité míry upravovat nastavení parametrů. Podle aktuální finanční situace a potřeb klienta lze například na určitou dobu odložit splácení hypotéky, změnit výši pravidelné měsíční splátky nebo složit mimořádnou splátku úvěru. Flexibilní hypotéka je především marketingový název, který některé české banky využívaly k oslovení potenciálních zájemců o úvěr na bydlení.

Příklad flexibilní hypotéky

Označení flexibilní hypotéka používala například Komerční banka. Majitelé této hypotéky si mohli například v průběhu splácení úvěru snížit měsíční splátky až o 50 procent, přerušit splácení až na dobu tří měsíců nebo, odložit počátek splácení až o 12 měsíců nebo hypotéku předčasně splatit několika vysokými splátkami.

Vyšší úrokové sazby

Flexibilní hypotéka byla oblíbená především ve Spojených státech amerických a Velké Británii. V České republice tato hypotéka mnoho zájemců nezískala a dnes ji žádná z bank nenabízí. I když flexibilní hypotéka přinášela oproti běžné hypotéce řadu výhod, měla i jednu významnou nevýhodu, a to vyšší úrokovou sazbu.  

Související pojmy

Variabilní hypotéka

Variabilní hypotéku někdy označujeme jako plovoucí hypotéku, případně hypotéku.

Obratová hypotéka

Podnikáte a sníte o vlastním

Hypotéka bez nemovitosti

Toužíte po vlastním

Obrácená hypotéka

Obrácenou hypotéku označujeme také jako reverzní hypotéku a své uplatnění najde zejména u starších osob důchodového věku, kteří vlastní nemovitost.

Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 462 recenzí

Nepřehlédněte

Jak funguje hypotéka na jednoho z manželů

Jak funguje hypotéka pouze na jednoho z manželů

Hypotéku si může sjednat pouze jeden z manželů. Objevte výhody, rizika a podmínky tohoto řešení a zjistěte, jak ovlivní vaše společné jmění i rodinný majetek!
Roman Müller | 09.10.2024
3 minuty k přečtení
Odchod do důchodu a kdy do něj půjdete

Odchod do důchodu: Kdy do něj půjdete?

Odchod do důchodu je vždy spojen s poklesem příjmu. Kromě státní penze se vyplatí mít vlastní finanční rezervu. Kdy odejít do důchodu a kolik si naspořit?
Roman Müller | 07.10.2024
7 minut k přečtení
ČNB

Rada ČNB opět odhlasovala snížení úrokových sazeb: Dopad na ekonomiku

Česká národní banka pokračuje v trendu uvolňování měnové politiky. Na svém posledním měnověpolitickém zasedání 26. září 2024 bankovní rada ČNB rozhodla o dalším snížení klíčových úrokových sazeb. Sáhla na všechny…
Pavel Pohanka | 27.09.2024
2 minuty k přečtení
Vývoj cen nemovitostí

Vývoj cen nemovitostí v ČR v letech 2020-2024

Kupujete nemovitost, potřebujete znát cenu, za jakou můžete aktuálně prodat svou nemovitost, nebo si chcete spočítat, o kolik vzrostla její hodnota? Připravili jsme pro vás přehledný souhrn vývoje cen nemovitostí…
Roman Müller | 27.09.2024
4 minuty k přečtení
Pojištění nemovitosti a domácnosti - jak si zajistit bezpečnost

Jak pojistit bydlení, abyste byli v bezpečí

Vichřice, požár nebo krádež kola z garáže – to vše může způsobit škody na vašem majetku. Řešením je pojištění, které vás ochrání před finančními ztrátami.
Roman Müller | 25.09.2024
5 minut k přečtení
Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.