Flexibilní hypotéka

Úrok od
4,89 %

Za flexibilní hypotéku je označován účelový hypoteční úvěr, u něhož je možné do určité míry upravovat nastavení parametrů. Podle aktuální finanční situace a potřeb klienta lze například na určitou dobu odložit splácení hypotéky, změnit výši pravidelné měsíční splátky nebo složit mimořádnou splátku úvěru. Flexibilní hypotéka je především marketingový název, který některé české banky využívaly k oslovení potenciálních zájemců o úvěr na bydlení.

Příklad flexibilní hypotéky

Označení flexibilní hypotéka používala například Komerční banka. Majitelé této hypotéky si mohli například v průběhu splácení úvěru snížit měsíční splátky až o 50 procent, přerušit splácení až na dobu tří měsíců nebo, odložit počátek splácení až o 12 měsíců nebo hypotéku předčasně splatit několika vysokými splátkami.

Vyšší úrokové sazby

Flexibilní hypotéka byla oblíbená především ve Spojených státech amerických a Velké Británii. V České republice tato hypotéka mnoho zájemců nezískala a dnes ji žádná z bank nenabízí. I když flexibilní hypotéka přinášela oproti běžné hypotéce řadu výhod, měla i jednu významnou nevýhodu, a to vyšší úrokovou sazbu.  

Související pojmy

Variabilní hypotéka

Variabilní hypotéku někdy označujeme jako plovoucí hypotéku, případně hypotéku.

Obratová hypotéka

Podnikáte a sníte o vlastním

Hypotéka bez nemovitosti

Toužíte po vlastním

Obrácená hypotéka

Obrácenou hypotéku označujeme také jako reverzní hypotéku a své uplatnění najde zejména u starších osob důchodového věku, kteří vlastní nemovitost.

Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 447 recenzí

Nepřehlédněte

Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.