Neúčelová část hypotéky

Úrok od
4,89 %

Když se rozhodnete financovat vlastní bydlení hypotékou, je jasné, že budete potřebovat finance nejen na koupi pozemku a nemovitost jako takovou, ale také třeba na její vybavení. Právě k tomu pak slouží neúčelová část hypotéky.

odklad splátek hypotéky

Účelová a neúčelová část hypotéky

Účelová část hypotéky je určena na pořízení nemovitosti, tu neúčelovou, kterou označujeme také jako doplňkovou část hypotečního úvěru, můžete využít na cokoli (vybavení nemovitosti, zaplacení daně z nabytí nemovitosti, financování dovolené, případně zaplacení jiných závazků).

Víte, že neúčelovou část hypotéky si můžete sjednat nad rámec souběžné účelové hypotéky?

Neúčelovou část hypotéky můžete použít na cokoli

Ať už potřebujete vybavit nebo rekonstruovat byt či dům, případně zaplatit daň z nabytí nemovitosti, můžete k tomu využít doplňkovou část hypotečního úvěru. Ta je zajištěná nemovitostí, stejně jako hypotéka, její úroková sazba i splátky jsou také většinou shodné s hypotékou.

Víte, že schválení neúčelové části hypotéky nevyžaduje ručitele? Navíc ji můžete čerpat jednorázově, ale i postupně, a to až do výše 30 % z výše hypotéky.

Související pojmy

Výpis z katastru nemovitostí

Chcete stavět, koupit nebo prodat

Neúčelová hypotéka

Hypotékou se většinou rozumí úvěr určený na nákup nemovitosti.

Daň z nabytí nemovitosti

Daň z nabytí nemovitých věcí (pozn.

Hypoteční úvěr

Hypoteční úvěr (zkráceně hypotéka) je bankovní úvěr zajištěný zástavním právem k nemovitosti, který slouží nejčastěji k financování nákupu, výstavby či rekonstrukce nemovitosti určené k vlastnímu bydlení.

Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 447 recenzí

Nepřehlédněte

Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.