Kontokorentní úvěr

Úrok od
4,89 %

Co je a jak funguje kontokorent? Kontokorentní úvěr, který zkráceně nazýváme kontokorent, patří mezi neúčelové a nezajištěné úvěry. Banky jej poskytují k běžnému účtu, na němž díky kontokorentu můžete jít i do mínusu. Kdykoliv a opakovaně. Maximální výši částky, kterou vám banka půjčí, si sjednáte ve smlouvě a stejně jako u jiných úvěrů máte stanovený termín, kdy ji máte splatit.

věr - co je to

K čemu je kontokorent?

Kontokorent je krátkodobý úvěr, vypůjčené finanční prostředky musíte bance splatit ve sjednaném termínu, maximálně ale do jednoho roku. Některé banky do smlouvy dávají kratší dobu, proto si smlouvu vždy dobře pročtěte. Stejně tak se zajímejte o výši úroků, u kontokorentu totiž musíte počítat s těmi vysokými.

  • Kontokorent slouží hlavně jako rezerva pro případ nečekaných výdajů.
  • Může se opakovat, takže když půjčenou částku splatíte, můžete jej znovu čerpat. A to bez předchozí žádosti a schvalování.
  • Posiluje vaše platební schopnosti a umožní vám odeslat pravidelnou platbu i ve chvíli, kdy se z jakýchkoli důvodů na vašem účtu nenachází dostatek finančních prostředků. Třeba ve chvíli, kdy se zpozdí výplata, ale inkaso musí v předem stanovený den odejít.

Víte, že u kontokorentu platíte úroky jen po dobu, kdy jste v mínusu? Když kontokorent nevyužíváte, žádné úroky neplatíte. Jen máte peníze k dispozici „pro strýčka příhodu“.

Související pojmy

Neschopnost splácet

Neschopnost splácet je jedna z věcí, které se bojí každý, kdo má sjednanou hypotéku nebo úvěr.

Neúčelová hypotéka

Hypotékou se většinou rozumí úvěr určený na nákup nemovitosti.

Hypoteční úvěr

Hypoteční úvěr (zkráceně hypotéka) je bankovní úvěr zajištěný zástavním právem k nemovitosti, který slouží nejčastěji k financování nákupu, výstavby či rekonstrukce nemovitosti určené k vlastnímu bydlení.

Úvěr

Úvěr je jedním ze základních finančních produktů bankovních a nebankovních společností.

Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 447 recenzí

Nepřehlédněte

Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.