Hrubá stavba

Úrok od
4,89 %

Hrubou stavbu nedefinuje zákon, norma ani projektová dokumentace, tak možná přemýšlíte, co se pod ní ukrývá. Jde o nedokončenou stavbu bez finálních povrchů, funkčně se tím myslí stavba v takovém rozsahu, aby do ní nepršelo přes střechu.

Co je to hrubá stavba?

Hrubá stavba nemá přesnou definici, závisí na dohodě mezi stavebníkem a dodavatelem stavby. Jejím záměrem by ale měl být takový stav, kdy je stavba stabilní a dokáže čelit bez větší újmy povětrnostním vlivům.

Součástí hrubé stavby rodinného domu paradoxně není základová deska, vždy ale jsou součástí obvodové a vnitřní nosné stěny, nenosné příčky, stropy, střešní konstrukce a střešní krytina. Pokud je součástí projektu, pak i vnitřní komín.

Víte, že hrubá stavba nezahrnuje estetické úpravy domu?

Jak dosáhnout na hypotéku

Jaká je cena hrubé stavby?

Cena hrubé stavby se odvíjí od velikosti užitné plochy v domě, tedy plochy, na kterou se dá položit podlaha a taky od členitosti stavby, členitosti terénu, způsobu založení, počtu podlaží, konstrukce střechy a způsobu výstavby.

Nejlevnější hrubá stavba začíná u jednodušších objektů na částce kolem 10 000 Kč za m2, u složitějších staveb může vyšplhat i k 30 000 Kč/m2.

Jak je to s hypotékou na hrubou stavbu?

Banka vám v případě hypotéky na stavbu domu půjčuje na něco, co zatím nestojí. Stavební pozemek v takovém případě slouží jako zástava a jeho hodnota by měla pokrýt náklady na dokončení hrubé stavby.

Víte, že se můžete setkat i s prodejem hrubé stavby, kterou si pak můžete dotvořit k obrazu svému?

Související pojmy

Katastrální mapa

Katastrální mapa je mapou velkého měřítka, jejím obsahem je polohopis a popis.

Dům na klíč

Plánujete investici do vlastního bydlení, ale nechcete nic řešit, nejraději byste se rovnou nastěhovali do nového domova? Řešením pro vás je dům na klíč, kdy veškeré stavební práce necháte na firmě, od které za nějaký čas převezmete klíče a můžete k domovu vyrazit rovnou s kufry.

Zastavěná plocha pozemku

Chystáte se stavět? Řešíte velikost domu? Pak jste se na stavebním úřadě jistě setkali s pojmem zastavěná plocha pozemku.

Katastr nemovitostí

Katastr nemovitostí spravuje informace o nemovitostech v České republice.

Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 447 recenzí

Nepřehlédněte

Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.