Katastr nemovitostí

Úrok od
4,89 %

Katastr nemovitostí spravuje informace o nemovitostech v České republice. Jsou v něm vedeny například údaje o poloze a velikosti nemovitosti, typu nemovitosti nebo vlastnických a jiných věcných právech. Do katastru nemovitostí je možné nahlížet online přes internet prostřednictvím aplikace Nahlížení do Katastru nemovitostí.

Nahlížení do katastru nemovitostí

V katastru nemovitostí jsou evidovány pozemky v podobě parcel, budovy, byty, nebytové prostory, rozestavěné budovy, byty a nebytové prostory. Velmi důležité jsou rovněž informace o právních vztazích a věcných právech k nemovitostem. Například u nemovitostí financovaných hypotékou je v katastru zapsáno zástavní právo banky. Je zde rovněž uvedeno například i věcné břemeno dožití.

Výpis z katastru nemovitostí

Do katastru nemovitostí lze nahlížet přes internet zdarma. Výpis z katastru je ovšem zpoplatněn a získat jej lze na katastrálním úřadě nebo na kontaktním místě Czech POINT. Odeslat je možné také písemnou žádost na katastrální úřad, nutné je ovšem počítat s 30denní lhůtou na vyřízení žádosti.

hrosik web
Roman Müller
Redaktor
Roman Müller je obsahový specialista se zaměřením na finanční trh, především hypotéky. V oboru se pohybuje už řadu let a tak ví, co vás zajímá.

Související pojmy

Katastrální mapa

Katastrální mapa je mapou velkého měřítka, jejím obsahem je polohopis a popis.

Katastrální výměra

Katastrální výměra uvádí rozlohu v metrech čtverečních.

Výpis z katastru nemovitostí

Chcete stavět, koupit nebo prodat byt či dům? Pak budete potřebovat výpis z katastru nemovitostí.

Návrh na vklad do katastru nemovitostí

Prodáváte nebo kupujete nemovitost? Pak byste měli vědět, že se zcela jistě setkáte s návrhem na vklad do katastru nemovitostí.

Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 447 recenzí

Nepřehlédněte

Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.