Energetická náročnost budovy

Úrok od
4,89 %

Energetická náročnost budovy nám říká, jaké je reálné množství spotřeby energetických potřeb souvisejících s běžným užíváním budovy. Spadají sem veškeré energie nutné pro provoz budovy, tedy energie na vytápění, přípravu teplé vody, chlazení, větrání a klimatizaci a na osvětlení prostor.

Co je energetický štítek?

Energetický štítek domu rovná se Průkaz energetické náročnosti budovy a udává se v MWh pro celou budovu nebo v kWh při přepočtu na metry čtvereční podlahové plochy. Je součástí energetického posudku, tedy rozboru nemovitosti z hlediska hospodaření s energiemi. Obsahuje:

  • Identifikační údaj budovy a její typ
  • Užití energie v budově
  • Technické údaje budovy
  • Energetickou bilanci budovy
  • Výsledky posouzení proveditelnosti alternativních systémů podle § 6a odst. 4 zákona u nových budov nad 1 000 m2 celkové podlahové plochy.
  • Doporučená opatření pro technicky a ekonomicky efektivní snížení energetické náročnosti budovy.
  • Dobu platnosti, jméno a identifikační číslo osvědčení osoby oprávněné vypracovat průkaz.

Víte, že energetický štítek informuje kupce o tom, jak hospodárná budova je a na jaké měsíční poplatky by se měl připravit? Neobsahuje ale spotřebu energií spojenou s provozem objektu. Vydat ho smí jen energetický specialista, který je k tomu oprávněn certifikátem Ministerstva průmyslu a obchodu.

Související pojmy

Dům na klíč

Plánujete investici do vlastního bydlení, ale nechcete nic řešit, nejraději byste se rovnou nastěhovali do nového domova? Řešením pro vás je dům na klíč, kdy veškeré stavební práce necháte na firmě, od které za nějaký čas převezmete klíče a můžete k domovu vyrazit rovnou s kufry.

Investiční byt

Investičním bytem rozumíme

Dřevostavba

Plánujete stavět a chcete postavit levný dům? Přemýšlíte, zda vsadit na zděný dům, nebo dát šanci dřevostavbě? Pod ní se už dávno neukrývá jen srub nebo roubenka, moderní dřevostavby navíc můžeme označit za ekologické domy.

Nemovitost

Pod nemovitostí si asi každý z nás představí dům, byt, chalupu, garáž.

Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 447 recenzí

Nepřehlédněte

Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.