Denní odškodné

Úrok od
4,89 %

Denní odškodné je forma pojištění, která poskytuje finanční podporu osobám v případě pracovní neschopnosti způsobené nemocí nebo úrazem. Jedná se o platbu, která je vyplácena denně pojištěnému po dobu jeho absence v práci ze zdravotních důvodů.

Denní odškodné

Jak funguje denní odškodné

Po sjednání denního odškodného pojištění platí pojištěnec pravidelné pojistné. V případě, že dojde k pracovní neschopnosti z důvodu nemoci nebo úrazu, pojišťovna vyplácí pojištěnému denní odškodné, které slouží jako částečná náhrada příjmu, který by pojištěnec ztratil během pracovní absence.

Výhody denního odškodného

  • Finanční bezpečnost: Poskytuje pojištěnci finanční jistotu v případě pracovní neschopnosti. Díky tomu pokryje své denní výdaje a udrží finanční stabilitu i v období, kdy není schopen pracovat.
  • Ochrana příjmů: Slouží jako částečná náhrada ztraceného příjmu v důsledku pracovní neschopnosti. To pomáhá minimalizovat dopad finanční ztráty na pojištěného a jeho rodinu.
  • Flexibilita a přizpůsobitelnost: Lze jej přizpůsobit individuálním potřebám a příjmovým situacím pojištěnce. Dále si můžete zvolit výši odškodného, délku plnění a další parametry, které odpovídají vašim konkrétním potřebám a preferencím.

Kdy je vhodné zvolit denní odškodné

Denní odškodné je vhodné pro všechny, kteří chtějí mít finanční jistotu v případě, že budou v pracovní neschopnosti z důvodu nemoci nebo úrazu. Využijí ho zároveň osoby, které jsou samostatně výdělečně činné, živnostníci nebo ti, kteří mají nejisté zaměstnání bez jistoty platu během nemoci. Dále je vhodné pro osoby s finančními závazky, jako jsou hypotéky, úvěry nebo rodinné výdaje.

Daniela Opletalová
Daniela Opletalová
Dany je naše grafička a content specialistka, která vlnami online marketingu proplouvá už od roku 2018. Miluje práci v kolektivu a na smysluplných projektech.

Související pojmy

Přepojištění

Přepojištění je termín v oblasti pojišťovnictví, který se vztahuje k dalšímu pojištění již existujícího pojištění.

OSVČ

OSVČ, neboli osoba samostatně výdělečně činná, je označení pro fyzickou osobu, která má příjmy z podnikání nebo z jiné samostatně výdělečné činnosti.

Pojišťovna

Pojistitel, který za úplatu převzal sjednaná rizika pojistníka, označujeme jako pojišťovnu.

Pojištěný

Fyzická nebo právnická osoba, na jejíž majetek, zdraví, život nebo odpovědnost za škodu se vztahuje pojištění ustanovené pojistnou smlouvou, se označuje jako pojištěný.

Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 447 recenzí

Nepřehlédněte

Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.