I když se počet hypotečních úvěrů stále drží na relativně nízké úrovni, jejich průměrná výše narůstá

Předschválená hypotéka do 24 hodin online z pohodlí domova.
Úrok od
4,89 %
Hypoteční novinky

Výsledky na trhu s hypotečními úvěry za měsíc září se téměř neliší od těch z měsíce srpen. Celkový objem hypotečních úvěrů klesl mírně na 12,5 milionů Kč, což představuje pokles o 2,5 %.

16.10.2023 | Daniela Opletalová | 2 minuty k přečtení

Ačkoli by mohl roční nárůst o 103,6 % působit jako velký úspěch, je třeba mít na paměti, že toto období je srovnáváno s dobou, kdy hypoteční krize měla výrazný dopad na trh. Ve skutečnosti se jedná o druhý nejhorší výsledek pro září od roku 2012. Ještě více se snížil počet poskytnutých hypotečních úvěrů, kterých bylo 4088.

K tak velkému poklesu uzavřených hypotečních smluv došlo naposledy roku 2009 s výjimkou loňského roku. Naopak, průměrná částka hypotečního úvěru stále roste a v září dosáhla 3,066 milionů Kč, což se přibližuje rekordním číslům z roku 2021 a 2022. Česká bankovní asociace také zveřejnila, že průměrná úroková sazba nadále klesá a v září dosáhla hodnoty 5,74 %.

Daniela Opletalová
Daniela Opletalová
Dany je naše grafička a content specialistka, která vlnami online marketingu proplouvá už od roku 2018. Miluje práci v kolektivu a na smysluplných projektech.
Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 447 recenzí

Nepřehlédněte

Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.