HypoNews: Nemovitost v zahraničí, předání bytu a domu, jak dlouho trvá uzavření hypotéky

Předschválená hypotéka do 24 hodin online z pohodlí domova.
Úrok od
4,89 %
usmívající se muž

Hyponamíru, specialista na online hypotéky a online refinancování hypoték, vám přináší letošní osmý díl HypoNews, vašeho průvodce světem hypoték.

29.09.2022 | Daniela Opletalová | 5 minuty k přečtení

Obsah článku

Hyponamíru, specialista na online hypotéky a online refinancování hypoték, vám přináší letošní osmý díl HypoNews, vašeho průvodce světem hypoték. Provázet vás tentokrát bude online hypoteční specialista hyponamíru Václav Vidlička.

Apartmán u moře nebo rodinný dům v horách? Nemovitosti v zahraničí jsou stále častějším tématem dnešní doby. Jak ale takovou nemovitost financovat? Hypotékou? Jde to vůbec? Nejlepší volbou je neúčelová hypotéka, jinak známá také jako „americká“. Výhodou neúčelového úvěru je, že nabyté finance můžete využít prakticky na cokoliv, třeba na nemovitost v zahraničí.

Pronajímáte nemovitost? Přebíráte zrovna byt nebo dům? Koupili jste si novou nemovitost a předávají vám klíče? Co je dobré při převzetí zkontrolovat? Kontrola se může lišit podle toho, zda se jedná o novostavbu nebo starší dům. U novostavby se zaměřte především na rovnost zdí a podlah, usazení sanitních komponentů, nebo třeba těsnění a otevírání dveří a oken. U starších nemovitostí by to byly vstupní dveře a zvonek, poškrábání okenních rámů, dveří, baterií, parapetů apod. Více se dozvíte v našem článku Co si zkontrolovat při předání bytu a domu

Je uzavření hypotéky běh na dlouhou trať? Nebo se jedná o záležitost na pár hodin? Celkové řešení hypotéky se dá rozdělit na 3 části – scoring klienta, odhad nemovitosti a následně daný schvalovatel hypotéku buď schválí, zamítne, případně určí jasné podmínky čerpání úvěru. Příběh jednoho z klientů hyponamíru si můžete přečíst v článku Jak dlouho trvá uzavření hypotéky?

Témata

? PODCAST Za lepší hypotéku

Daniela Opletalová
Daniela Opletalová
Dany je naše grafička a content specialistka, která vlnami online marketingu proplouvá už od roku 2018. Miluje práci v kolektivu a na smysluplných projektech.
Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 447 recenzí

Nepřehlédněte

Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.