HypoNews: Kupovat nebo stavět? Co se aktuálně vyplatí

Předschválená hypotéka do 24 hodin online z pohodlí domova.
Úrok od
4,89 %
HypoNews: Kupovat nebo stavět

Ve druhém díle HypoNews se dozvíte, zda se vyplatí kupovat nebo stavět, co je důležitější – RPSN nebo úrok a jak na hypotéku a pojištění.

07.03.2023 | Miroslav Majer | 5 minut k přečtení

Obsah článku

Hyponamíru, specialista na online hypotéky a online refinancování hypoték, vám přináší již druhý díl HypoNews, vašeho průvodce světem hypoték. Provázet vás bude online CEO hyponamíru Miroslav Majer.

Každý má své vlastní představy o bydlení, což hraje důležitou roli při rozhodování mezi koupí domu a výstavbou. Pokud člověk chce bydlet v domě přesně podle svých představ, stavba může být lepší volbou. Pokud však člověk není ochoten dělat kompromisy a nechce čekat na dokončení stavby, vítězí koupě již postaveného domu. Dalším faktorem je cena. Při koupi domu je třeba počítat s vyjednáváním o ceně a nakoupit tak s možnou slevou, zatímco u stavby je určení celkové ceny náročnější. Lokalita také podstatně ovlivňuje cenu dané nemovitosti. Více o tomto tématu v našem článku Kupovat nebo stavět? Co se aktuálně vyplatí?

Při půjčování peněz platí jednoduché pravidlo: půjčujte si jen na nezbytné věci, které vám vydrží déle než doba splácení úvěru. Ale jak si vybrat tu správnou půjčku? Když si berete hypotéku nebo jiný úvěr, je důležité umět spočítat všechny poplatky a úroky, které vás budou čekat. A právě tady vám pomůže RPSN – tento ukazatel vám totiž řekne, o kolik danou půjčku přeplatíte. Co RPSN vlastně znamená a jak se počítá? Dozvíte se v našem článku na webu Co je důležitější – RPSN nebo úrok?

Pokud se chystáte na cestu do světa hypoték, nezapomeňte si přibalit dvě důležité pojistky – majetkovou a životní. Majetkové pojištění je nutností, kterou si banka vyžaduje jako záruku pro poskytnutí hypotéky. Tato pojistka chrání váš domov před různými nebezpečími a je tedy nutné ji mít. A co životní pojištění? To není sice povinné, ale je zodpovědné ho mít bez ohledu, zda máte hypotéku nebo ne. V hyponamíru vám pomůžeme nastavit pojištění tak, aby bylo co nejvýhodnější a nejefektivnější. Nebojte se tedy vydat na cestu k hypotéce s jistotou, že máte všechny pojistky na svém místě. Více najdete v článku Hypotéka a pojištění: co nepodcenit a na co si dát pozor.

Témata

Miroslav Majer
CEO & Founder
Miroslav Majer je CEO a zakladatel hyponamíru. Rád se podílí na tvorbě obsahu a vnáší svůj pohled na aktuální témata.
Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 447 recenzí

Nepřehlédněte

Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.