HypoNews: Jak ochránit své peníze před inflací a jak si stojí hypotéky a spotřebitelské úvěry?

Předschválená hypotéka do 24 hodin online z pohodlí domova.
Úrok od
4,79 %
Úvodní banner online pořadu hyponews, Jana Žáčková, hypoteční specialistka

Hyponamíru, specialista na online hypotéky a online refinancování hypoték, vám přináší letošní devátý díl HypoNews, vašeho průvodce světem hypoték. Provázet vás dnes bude online hypoteční specialistka hyponamíru Jana Žáčková.

28.10.2022 | Jana Žáčková | 5 minut k přečtení

Obsah článku

Hyponamíru, specialista na online hypotéky a online refinancování hypoték, vám přináší letošní devátý díl HypoNews, vašeho průvodce světem hypoték. Provázet vás dnes bude online hypoteční specialistka hyponamíru Jana Žáčková.

Inflace v letošním roce dosáhla rekordních 18 %. Jedná se o nejvyšší míru inflace od roku 1993. Ke zrychlení cenového růstu přispěly ceny bydlení, energií a pohonných hmot. Často se setkáváme s dotazem, jak inflaci vlastně porazit. Vzhledem k její aktuální míře bohužel zcela kompenzovat nejde. Pro její alespoň částečné snížení můžete zvolit stabilní investice – nemovitosti a příjem z nájmu, realitní fondy, podíly na nemovitostech nebo půjčit přímo developerovi. Více si můžete přečíst v našem článku Jak ochránit své peníze před inflací.

Nejsme realitka, přesto propojujeme prodávající a kupující. Nabídku realitního trhu neustále monitorujeme. Zároveň díky základním informacím a parametrům o hledané nemovitosti dokážeme našim klientům dohledat ty nemovitosti co nejvíce podobné jejich vysněné. K propojení kupujících s prodávajícími využíváme online screening. Klient od nás dostane report s potenciálními nemovitostmi z vydefinované lokality. U našeho posledního propojení získat klient byt v Brně s 12% slevou. Rádi pomůžeme i vám, stačí se na nás obrátit.

Je lepší hypotéka nebo spotřebitelský úvěr? V rozhodování vám pomůžou odpovědi na dvě základní otázky:
1. Kolik peněz potřebujete a jak rychle?
2. Máte nemovitost, kterou můžete ručit?
U účelové hypotéky stále získáte výhodnější podmínky a nižší splátku díky delší splatnosti. Tato varianta ale vyžaduje ručení nemovitostí, celkový proces je delší oproti spotřebitelskému úvěru a také musíte prokázat účel. Úvěr ze stavebního spotřební nevyžaduje v rámci podmínek pro získání zástavu nemovitosti. Nemusí se bance sdělovat účel a schváleno i načerpáno můžete mít v řádu dní. Dále si můžete půjčit pouze statisíce a to, zda vám je banka půjčí, se dozvíte až po tzv. scoringu. Naši specialisté vám rádi při výběru poradí a srovná vám všechny možnosti. Více se dozvíte také v našem článku Jak si stojí hypotéky a spotřebitelské úvěry. Co je lepší?

Témata

Jana Žáčková
Pro Janu je prioritou, aby klienti měli vyřízenou hypotéku rychle a hlavně bez zbytečných starostí, a to je v hyponamíru samozřejmostí. Nejraději řeší hypotéky na developerské projekty, ale ráda pomůže i s refinancováním nebo výstavbou.
Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 453 recenzí

Nepřehlédněte

Recenze Filip Křivánek

Recenze - hypoteční specialista: Ing. Filip Křivánek, klient: Kristýna S.

Zvažujete hypotéku a vybíráte si vhodného partnera? Hypoteční specialista Ing. Filip Křivánek získal skvělou recenzi a s financováním vašeho bydlení rád pomůže i vám.
Ing. Filip Křivánek | 15.07.2024
2 minuty k přečtení
Hypoteční novinky

Oberbank nabízí speciální sazby na hypotéky do 31. 7. 2024

Získejte zvýhodněné sazby na hypoteční úvěry od Oberbank. Nabídka platí do 31. 7. 2024. Více informací o podmínkách a sazbách najdete zde!
Pavel Pohanka | 15.07.2024
1 minuta k přečtení
Co ovlivňuje cenu pojištění

Co ovlivňuje cenu pojištění a jak ji snížit: Praktické rady a strategie

Cena pojištění závisí na mnoha faktorech, které se liší podle typu pojištění. Věk, zdravotní stav, hodnota majetku či typ vozidla jsou klíčové aspekty. Správným využitím informací a dostupných nabídek můžete…
Pavel Pohanka | 15.07.2024
5 minut k přečtení
Hypoteční novinky

Hypoteční trh v červnu 2024: Průměrná hypotéka na rekordní výši

Průměrná hypotéka v červnu 2024 dosáhla rekordní hodnoty 3,616 mil. Kč. Produkce hypotečního trhu vzrostla meziměsíčně o 1,2 % na 22,2 mld. Kč.
Pavel Pohanka | 15.07.2024
1 minuta k přečtení
Průzkum realitního trhu

Průzkum realitního trhu za první polovinu roku 2024

V první polovině roku 2024 zaznamenal český realitní trh výraznější oživení. Ceny nemovitostí se vrátily k opatrnému růstu a úrokové sazby hypotéky pozvolna klesaly.
Roman Müller | 10.07.2024
5 minut k přečtení
Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.