HypoNews: Hypotéka za polovic – získejte slevu od developera!

Předschválená hypotéka do 24 hodin online z pohodlí domova.
Úrok od
4,79 %
Hyponews 5. díl

Ve pátém díle HypoNews se dozvíte o hypotéce za polovinu, na co si dát pozor při nákupu domu a rozebereme hypotéka a pracovní neschopnost.

09.06.2023 | Miroslav Majer | 5 minut k přečtení

Obsah článku

Hyponamíru, specialista na online hypotéky a online refinancování hypoték, vám přináší již pátý díl HypoNews, vašeho průvodce světem hypoték. Provázet vás bude online CEO hyponamíru Miroslav Majer.

Prodej nemovitostí klesl a nabídka je větší než poptávka, což snižuje ceny. Developeři hledají způsoby, jak zvýhodnit své nemovitosti. Místo snížení ceny nabízejí slevy na hypotéky. Pokud dnes uvidíte nabídky úroků od 2,99% je potřeba si uvědomit, že to není žádná super sazba v bance, ale jen úprava sazby v závislosti na tom kolik vám developer vyplatí za to, že jste si byt koupili. Na úvěrové smlouvě tak budete mít standardní sazbu kolem 5,5 % v dnešní době. Více informací naleznete v článku na našem webu Hypotéka za polovic – získejte slevu od developera.

Rizika spojená s nákupem domu se liší v závislosti na tom, zda se jedná o novostavbu nebo starší nemovitost. U novostaveb, na které jste nedohlédli při stavbě, je důležité zkoumat použité technologie a požadovat fotodokumentaci stavby, aby nedošlo k nečekaným překvapením v budoucnosti. U starších nemovitostí je nutné pečlivě posoudit technický stav budovy, protože některé materiály mohou dosáhnout konce své životnosti, což může vyžadovat celkovou rekonstrukci. Více se dozvíte v článku Na co se ptát při koupi rodinného domu.

Jak vyřešit splácení hypotéky v případě pracovní neschopnosti? Tomuto riziku čelíme všichni, když si vezmeme hypotéku. Někdy se může v našem životě stát událost, která nás vyřadí z pracovního provozu, ale hypotéka stále vyžaduje své splátky. Dobře se pro tyto situace pojistěte, aby vás nepřekvapila žádná nepříznivá životní událost. Podrobnější informace o pojištění v případě pracovní neschopnosti naleznete v článku Pracovní neschopnost a hypotéka – co byste měli vědět.

Témata

Miroslav Majer
CEO & Founder
Miroslav Majer je CEO a zakladatel hyponamíru. Rád se podílí na tvorbě obsahu a vnáší svůj pohled na aktuální témata.
Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 453 recenzí

Nepřehlédněte

Recenze Filip Křivánek

Recenze - hypoteční specialista: Ing. Filip Křivánek, klient: Kristýna S.

Zvažujete hypotéku a vybíráte si vhodného partnera? Hypoteční specialista Ing. Filip Křivánek získal skvělou recenzi a s financováním vašeho bydlení rád pomůže i vám.
Ing. Filip Křivánek | 15.07.2024
2 minuty k přečtení
Hypoteční novinky

Oberbank nabízí speciální sazby na hypotéky do 31. 7. 2024

Získejte zvýhodněné sazby na hypoteční úvěry od Oberbank. Nabídka platí do 31. 7. 2024. Více informací o podmínkách a sazbách najdete zde!
Pavel Pohanka | 15.07.2024
1 minuta k přečtení
Co ovlivňuje cenu pojištění

Co ovlivňuje cenu pojištění a jak ji snížit: Praktické rady a strategie

Cena pojištění závisí na mnoha faktorech, které se liší podle typu pojištění. Věk, zdravotní stav, hodnota majetku či typ vozidla jsou klíčové aspekty. Správným využitím informací a dostupných nabídek můžete…
Pavel Pohanka | 15.07.2024
5 minut k přečtení
Hypoteční novinky

Hypoteční trh v červnu 2024: Průměrná hypotéka na rekordní výši

Průměrná hypotéka v červnu 2024 dosáhla rekordní hodnoty 3,616 mil. Kč. Produkce hypotečního trhu vzrostla meziměsíčně o 1,2 % na 22,2 mld. Kč.
Pavel Pohanka | 15.07.2024
1 minuta k přečtení
Průzkum realitního trhu

Průzkum realitního trhu za první polovinu roku 2024

V první polovině roku 2024 zaznamenal český realitní trh výraznější oživení. Ceny nemovitostí se vrátily k opatrnému růstu a úrokové sazby hypotéky pozvolna klesaly.
Roman Müller | 10.07.2024
5 minut k přečtení
Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.