Týdenní analýza úrokových sazeb: Převaha krátkodobých fixací

Předschválená hypotéka do 24 hodin online z pohodlí domova.
Úrok od
4,79 %
Hypoteční novinky

Prozkoumejte aktuální trendy na hypotečním trhu v roce 2024, kde krátkodobé fixace hrají klíčovou roli. Jaké jsou očekávání pro budoucí vývoj sazeb?

24.06.2024 | Pavel Pohanka | 1 minuta k přečtení

Obsah článku

Vývoj a očekávání trhu s hypotékami

Úrokové míry u hypotečních úvěrů se nadále pohybují mírně pod pěti procenty. V letošním roce převažují tříleté fixní sazby, které od dubna udržují srovnatelnou úroveň s pětiletými a přitáhly si přízeň 71,4 % klientů. Vzrůstající zájem o krátkodobé fixace vypovídá o očekávání snížení sazeb v blízké budoucnosti. Zatímco v roce 2023 dosáhly pětileté fixace podílu 55 % a delší termíny nebyly vzácností, v současném roce se podíl pětiletých fixací propadl na 13,5 %, zatímco jednoleté a dvouleté fixace zaznamenaly vzestup na 5,6 %.

V následujících třech letech bude fascinující pozorovat vývoj v podílu refinancovaných úvěrů, zejména vzhledem k blížícímu se konci fixačního období pro mnohé hypotéky z období 2020 až 2022, kdy byly pětileté fixace nejčastěji uzavírány. Pravděpodobně budou nahrazeny kratšími fixacemi z nedávné doby. V další fázi vývoje trhu bude zásadní cenová politika a strategie udržení klientů finančními institucemi.

Pavel Pohanka
Pavel je nadšeným polo-profesionálem ve světě digitálního marketingu. Má na starosti redakční plán, práci s AI a učí se základy SEO.
Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 453 recenzí

Nepřehlédněte

Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.