Přemýšlíte o koupi nemovitosti? Ať už se jedná o byt, dům nebo chatu, jedna z hlavních věcí, která Vás bude vždy zajímat, je dispoziční rozložení. K tomu, abyste si dokázali živě představit, kde je vstup do bytu, jaký tvar má chodba, jestli jsou místnosti neprůchozí, Vám poslouží půdorysy. 

2D půdorys bytu.

Co je to půdorys

Půdorys, nebo také půdorysný plán, znázorňuje rozmístění místností v nemovitosti a jejich výměry v metrech čtverečních. Mimo to lze z půdorysu vyčíst také umístění oken a dveří. Z kvalitně zpracovaných půdorysů poznáte i tloušťku jednotlivých stěn a příček, a také materiál.

2D a 3D půdorys

Nejčastěji se setkáte s 2D a 3D pohledem. 2D pohled zpravidla bývá shora, je snadno rozpoznatelné dispoziční řešení místností i to, kterým směrem se například otevírají dveře. 3D pohled oproti 2D umožňuje nemovitost vidět z úhlu, více vás do nemovitosti vtáhne a v rámci chvilky se téměř v nemovitosti ocitnete. Často poslouží také jako inspirace pro vybavení vaší nové nemovitosti.

Daniela Opletalová
Daniela Opletalová
Dany je naše grafička a content specialistka, která vlnami online marketingu proplouvá už od roku 2018. Miluje práci v kolektivu a na smysluplných projektech.

Související pojmy

Dům na klíč

Plánujete investici do vlastního bydlení, ale nechcete nic řešit, nejraději byste se rovnou nastěhovali do nového domova? Řešením pro vás je dům na klíč, kdy veškeré stavební práce necháte na firmě, od které za nějaký čas převezmete klíče a můžete k domovu vyrazit rovnou s kufry.

Modulární stavba

Modulární domy patří mezi nízkoenergetické nebo pasivní stavby, které umožňují rychlé a ekologické bydlení.

Výměra nemovitosti

Výměra pozemku je jeho rozloha v m² jako údaj zapsaný v Katastru nemovitostí.

Nájem bytu / podnájem

Nechcete se vázat na konkrétní místo tím, že si tam postavíte dům nebo koupíte

Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 447 recenzí

Nepřehlédněte

Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.