Nabývací titul

Úrok od
4,89 %

Koupili jste si byt nebo jste zdědili dům, případně jinou cestou nabyli nemovitost? Pokud ano, jedním z dokumentů, které budete potřebovat, je nabývací titul.

Muž držící smluvní dokumenty.

Co je to nabývací titul

Nabývací titul k nemovitosti je veřejná listina, která dokládá nabytí vlastnického práva k nemovitosti. Nejčastěji se jedná o kupní smlouvu, na jejímž základě vlastnické právo přešlo na jiného majitele. Zároveň se může jednat i o darovací smlouvu, usnesení o dědictví nebo usnesení o vypořádání společného jmění manželů.  

Jak získat nabývací titul

Pokud jej chcete mít ve fyzické podobě, tento dokument za poplatek získáte na katastrálním úřadu nebo na kterékoliv pobočce Czech Point. Není nutné sdělovat důvod, proč listinu chcete nebo prokazovat svou totožnost.   
Jestliže potřebujete udělat řádný zápis do listu vlastnictví, musíte na katastrálním úřadě předložit právě nabývací titul k bytu nebo jiné nemovitosti spolu s návrhem na vklad.

Daniela Opletalová
Daniela Opletalová
Dany je naše grafička a content specialistka, která vlnami online marketingu proplouvá už od roku 2018. Miluje práci v kolektivu a na smysluplných projektech.

Související pojmy

Katastrální úřad

Správní úřad, který vykonává státní správu

Společné jmění manželů

To, co manželům náleží a má majetkovou hodnotu, to spadá do jejich společného jmění. Kdy vzniká společné jmění manželů, co do něj patří, nebo naopak nepatří?

List vlastnictví

List vlastnictví (dále jen LV) je veřejná listina, která obsahuje soupis nemovitostí, které v daném katastrálním území vlastní k danému datu konkrétní vlastník, spoluvlastníci nebo jiní oprávnění.

Kupní smlouva

Při financování nákupu nemovitosti hypotékou je potřeba předložit bance několik dokumentů.

Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 447 recenzí

Nepřehlédněte

Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.