Sektor stavebního spoření se potýká s výzvami. Jaké jsou předpovědi pro 2024

Předschválená hypotéka do 24 hodin online z pohodlí domova.
Úrok od
4,89 %
Hypoteční novinky

Ve třetím čtvrtletí letošního roku byly výsledky stavebních spořitelen mírně znepokojivé. V období od července do srpna bylo sjednáno 10 761 úvěrů o celkové hodnotě 8,6 mld. Kč.

25.10.2023 | Daniela Opletalová | 2 minuty k přečtení

Zaznamenalo se jak mezičtvrtletní, tak i meziroční snížení o 13,2 %, což představuje nejnižší čísla za třetí čtvrtletí od roku 2010, kdy se začala tato data sledovat. Na druhou stranu, u spořících smluv je situace trochu jasnější. Během třetího čtvrtletí bylo uzavřeno 86 833 smluv. Ačkoliv jich bylo méně než v předchozím čtvrtletí, dosahovaly vyšších cílových částek s celkovým objemem 73,1 mld. Kč. To představuje čtvrtletní nárůst o 18,3 % a roční o 17,6 %. Klíčovou otázkou je, jak se bude stavebnímu spoření v budoucnu dařit.

Státní podpora nových a stávajících smluv bude snížena na 1000 Kč ročně, což je poloviční částka oproti původnímu číslu. Přesto se zdá, že spořitelny tento výpadek pokryjí ze svých prostředků. Nadále můžou nabízet atraktivní úvěry ze stavebního spoření s nižšími sazbami než aktuální hypotéky. Novinkou bude začlenění stavebních spořitelen do vládního programu pro energetické úspory a nová nabídka poradenství v této oblasti.

Daniela Opletalová
Daniela Opletalová
Dany je naše grafička a content specialistka, která vlnami online marketingu proplouvá už od roku 2018. Miluje práci v kolektivu a na smysluplných projektech.
Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 447 recenzí

Nepřehlédněte

Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.