Pokles úrokových sazeb, nejžádanější jsou 3leté fixace

Předschválená hypotéka do 24 hodin online z pohodlí domova.
Úrok od
4,79 %
Hypoteční novinky

Došlo k poklesu úrokových sazeb, zejména u tříletých fixací. Trh očekává další vývoj sazeb ČNB.

30.10.2023 | Daniela Opletalová | 4 minuty k přečtení

Ve 44. týdnu roku 2023 došlo k poklesu nabídkových sazeb, především u hypoték s tříletou fixací. Finanční trh se z velkého útlumu stále vzpamatovává. České národní banky zůstávají bez změn, a zákazníci proto stále počítají s úrokovými sazbami výrazně převyšujícími pět procent. Minimální úrokové sazby u pětiletých fixací se od července pohybují blízko 5,4 %, ale žádný pokles nenastal. Naopak u tříletých fixací dochází k poklesu sazeb, které se na začátku září přiblížily pětiletým fixacím a nyní jsou nejvyhledávanější mezi klienty.

Jednou z příčin může být očekávaná novela zákona, která se týká účelně vynaložených nákladů při předčasném splacení hypotéky. Důležitým faktorem je také cena peněžních zdrojů. Rozdíl mezi tříletými a pětiletými swapy byl v letošním roce stabilně nad 0,5 procentního bodu, v září se ovšem ceny začaly přibližovat a aktuálně se rozdíl pohybuje již kolem 0,2 p.b. Otázkou zůstává, kdy dojde ke snížení repo sazby ze strany ČNB, což by mohlo vést k dlouho očekávanému poklesu úrokových sazeb hypoték, které budou opět začínat čtyřkou.

Daniela Opletalová
Daniela Opletalová
Dany je naše grafička a content specialistka, která vlnami online marketingu proplouvá už od roku 2018. Miluje práci v kolektivu a na smysluplných projektech.
Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 453 recenzí

Nepřehlédněte

Recenze Filip Křivánek

Recenze - hypoteční specialista: Ing. Filip Křivánek, klient: Kristýna S.

Zvažujete hypotéku a vybíráte si vhodného partnera? Hypoteční specialista Ing. Filip Křivánek získal skvělou recenzi a s financováním vašeho bydlení rád pomůže i vám.
Ing. Filip Křivánek | 15.07.2024
2 minuty k přečtení
Hypoteční novinky

Oberbank nabízí speciální sazby na hypotéky do 31. 7. 2024

Získejte zvýhodněné sazby na hypoteční úvěry od Oberbank. Nabídka platí do 31. 7. 2024. Více informací o podmínkách a sazbách najdete zde!
Pavel Pohanka | 15.07.2024
1 minuta k přečtení
Co ovlivňuje cenu pojištění

Co ovlivňuje cenu pojištění a jak ji snížit: Praktické rady a strategie

Cena pojištění závisí na mnoha faktorech, které se liší podle typu pojištění. Věk, zdravotní stav, hodnota majetku či typ vozidla jsou klíčové aspekty. Správným využitím informací a dostupných nabídek můžete…
Pavel Pohanka | 15.07.2024
5 minut k přečtení
Hypoteční novinky

Hypoteční trh v červnu 2024: Průměrná hypotéka na rekordní výši

Průměrná hypotéka v červnu 2024 dosáhla rekordní hodnoty 3,616 mil. Kč. Produkce hypotečního trhu vzrostla meziměsíčně o 1,2 % na 22,2 mld. Kč.
Pavel Pohanka | 15.07.2024
1 minuta k přečtení
Průzkum realitního trhu

Průzkum realitního trhu za první polovinu roku 2024

V první polovině roku 2024 zaznamenal český realitní trh výraznější oživení. Ceny nemovitostí se vrátily k opatrnému růstu a úrokové sazby hypotéky pozvolna klesaly.
Roman Müller | 10.07.2024
5 minut k přečtení
Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.