O kolik se přeplatíte u hypotéky aneb na co si dát pozor

Předschválená hypotéka do 24 hodin online z pohodlí domova.
Úrok od
4,89 %

Na co si dát pozor při výběru hypotéky, abyste zaplatili jen to, co je opravdu nutné, poradíme na následujících řádcích.

05.08.2016 | Roman Müller

Obsah článku

Z reklam na nás blikají nízké úrokové sazby, všude jsou akční slevy a bonusy, každému je ale jasné, že banky na hypotékách prostě vydělávat musí. Na co si dát pozor při výběru hypotéky, abyste zaplatili jen to, co je opravdu nutné, poradí HYPOnaMÍRU v následujícím článku.

Na co si dát pozor?

Lidé mají z hypotéky většinou strach, neboť se jedná o dlouhodobý závazek. Navíc mají obavy z toho, jak moc se vlastně přeplatí. A to je vlastně správně, protože díky tomu jsme nuceni přemýšlet a porovnávat.

Než se zavážete k jakémukoliv úvěru, je třeba být velice opatrný a hlavně pozorný. Na trhu je celá řada bankovních i nebankovních společností, které nabízejí hypotéku v nejrůznějších formách. Vy ale potřebujete najít takovou, která bude vyhovovat vám, ideálně „šitou na míru“ Vašim možnostem.

Porovnání hypoték může ušetřit peníze

Pro běžného člověka je prakticky nemožné porovnat všechny nabídky. K tomu Vám skvěle poslouží naše služba HYPOnaMÍRU. Porovnat hypotéky napříč hypotením spektrem je s námi opravdu otázkou několika málo vteřin.

Stačí zadat základní parametry a informace o Vás, systém vybere pro vás nejvhodnější úvěry. Z tohoto úzkého výběru je mnohem snazší zvolit ten pravý.

Velmi důležitou informaci Vám poskytne také úroková sazba. Při zvažování, zda si danou hypotéku vzít, se však nezajímejte pouze o čísla, která jsou uvedena na informačních letácích. Je důležité si vždy pečlivě prostudovat podmínky každé banky, případně se osobně poradit s naším hypotečním specialistou a informace si pečlivě ověřit, případně si prostřednictvím HYPOnaMÍRU vyjednat ještě lepší podmínky.

Garance úrokové sazby v průběhu vyjednávání

Jistotu dnes nemáme prakticky v ničem a hypotéky nejsou výjimkou. Když si však bereme hypotéku, je zcela logické, že chceme vědět, že se podmínky úvěru po dobu jeho vyjednávání nezmění. Některé banky nabízejí takzvanou garanci sazby na několik dnů. To znamená, že vám banka dokáže garantovat předem stanovenou sazbu třeba na měsíc, a to bez ohledu na to, zda za tu dobu dojde k růstu úroků na trhu, nebo ne. Pokud je to jen trochu možné, poptejte se tedy po této možnosti. Vyhnete se tak nemilému překvapení.

Velice důležitá je i doba fixace, což je období, kdy banka nemůže měnit úrokovou sazbu a výši splátky. Některé společnosti lákají klienty na zdánlivě výhodné úvěry, které ve skutečnosti tak výhodné nejsou. Někdy je nízký úrok vykoupený krátkou dobou fixace, popř. nutností zřídit si další služby, za které se ve finále podstatně přeplatíte.

Pokud nechcete riskovat, nechte si navrhnout naší aplikací hypotéku “na míru” Vašim potřebám!

hrosik web
Roman Müller
Redaktor
Roman Müller je obsahový specialista se zaměřením na finanční trh, především hypotéky. V oboru se pohybuje už řadu let a tak ví, co vás zajímá.
Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 447 recenzí

Nepřehlédněte

Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.