HypoNews 2/24: Průzkum realitního trhu a hypotéka pro samoživitelku

Předschválená hypotéka do 24 hodin online z pohodlí domova.
Úrok od
4,79 %
HypoNews únor 2024

Průzkum realitního trhu 2023, tipy pro samoživitele na získání hypotéky a nejčastější důvody zamítnutí hypotéky. To vše v únorových HypoNews.

29.02.2024 | Miroslav Majer | 5 minut k přečtení

Obsah článku

Hyponamíru, specialista na online hypotéky a online refinancování hypoték, vám přináší první tři díly HypoNews v letošním roce. Provázet vás bude online CEO hyponamíru Miroslav Majer.

Pokud vás zajímá vývoj realitního trhu, náš nejnovější průzkum za druhou polovinu roku 2023 poskytuje klíčové informace pro každého, kdo uvažuje o koupi nebo prodeji nemovitosti. Zkoumáme dobu prodeje, typy nemovitostí s největším zájmem, obvyklé cenové rozpětí a charakteristiku kupujících na trhu, a přinášíme predikce vývoje na rok 2024. Další téma věnujeme samoživitelům, kteří sní o vlastním domově, a nabízí praktické rady, jak se blížit k získání hypotéky i přes případné finanční omezení. V neposlední řadě odhalujeme běžné překážky schválení hypoték, jako jsou nedostatečné příjmy, špatná platební historie nebo nevhodná nemovitost, a radíme, jak těmto výzvám čelit a zvýšit šanci na schválení žádosti o hypotéku.

Velký průzkum realitního trhu ve druhém pololetí roku 2023

Uvažujete o koupi nebo prodeji nemovitosti? Pak by vás měl zajímat náš průzkum realitního trhu za druhou polovinu roku 2023. Odhaluje dobu prodeje nemovitostí, o jaké nemovitosti je největší zájem, jaká je nejčastější cena poptávané nemovitosti, kdo nejčastěji aktuálně nemovitosti nakupuje a jak se bude vyvíjet realitní trh v roce 2024. Více v článku Velký průzkum realitního trhu ve druhém pololetí roku 2023.

Hypotéka pro samoživitelku: Vše, co potřebujete vědět

Jako samoživitel či samoživitelka možná považujete získání hypotéky za vzdálený sen, především kvůli výši příjmů. Nicméně, existují strategie, které vám mohou pomoci tento sen realizovat a získat vlastní domov. Jednou z možností je zahrnutí spolužadatele do vaší žádosti o hypotéku, což bývá často někdo z vaší rodiny. Toto může být dočasné řešení, dokud se vaše finanční situace nezlepší a spolužadatele nebude možné z úvěrové smlouvy odstranit. Pokud jste již vyřešili právní aspekty rozvodu a majetkové vypořádání, nemusíte se obávat, že byste museli své hypoteční plány koordinovat s bývalým partnerem. Další informace najdete v článku Hypotéka pro samoživitelku: Vše, co potřebujete vědět.

Nejčastější důvody zamítnutí hypotéky

Obavy z toho, že vám banka neschválí hypotéku, mohou být způsobeny několika faktory: nedostatečnými nebo nesprávně doloženými příjmy, špatnou platební historií, nebo nevhodnou nemovitostí. Aby byla hypotéka schválena, je nutné, aby všechny tyto aspekty odpovídaly požadavkům banky. Nízké nebo nestabilní příjmy, například z důvodu pracovní neschopnosti, výpovědi, nebo zkušební doby, mohou být významnou překážkou. Podnikatelé by měli dbát na to, aby nevykazovali ztráty, jelikož to komplikuje schvalovací proces.

Je také klíčové udržovat kladnou platební morálku, nejen u půjček, ale i u běžných účtů jako jsou platby za mobilní služby nebo energie. Vaše finanční chování je pečlivě sledováno a hodnoceno. Problémy mohou nastat i v případě, že nemovitost, kterou si přejete zastavit, není z různých důvodů vhodná – například pokud k ní nemáte legální přístup nebo je obsazena skvotery. Banka takovou nemovitost pravděpodobně odmítne jako zástavu. Více informací najdete v článku Nejčastější důvody zamítnutí hypotéky.

Miroslav Majer
CEO & Founder
Miroslav Majer je CEO a zakladatel hyponamíru. Rád se podílí na tvorbě obsahu a vnáší svůj pohled na aktuální témata.
Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 453 recenzí

Nepřehlédněte

Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.