HypoNews: Přísnější schvalování hypoték, aktuální trh s nemovitostmi #Květen2022

Předschválená hypotéka do 24 hodin online z pohodlí domova.
Úrok od
4,89 %
Úvodní

Hyponamíru, specialista na online hypotéky a online refinancování hypoték vám přináší letošní čtvrtý díl HypoNews, vašeho průvodce světem hypoték. Provázet vás jako vždy bude online hypoteční specialista hyponamíru Filip Křivánek.

20.05.2022 | Ing. Filip Křivánek | 5 minuty k přečtení

Obsah článku

Hyponamíru, specialista na online hypotéky a online refinancování hypoték vám přináší letošní čtvrtý díl HypoNews, vašeho průvodce světem hypoték. Provázet vás jako vždy bude online hypoteční specialista hyponamíru Filip Křivánek.

Nejprve se dozvíte, jaké jsou v praxi dopady nového schvalování bank dle nových pravidel. Podle zkušeností z posledních měsíců, kdy došlo u všech bank k zavedení přísnějšího schvalování, můžeme říct, že většina bank zastává defenzivní post a klienti opravdu pociťují značné zpřísnění v prověřování bonity. Banky tak klientům poskytují nižší úvěry, než tomu bylo dříve. Rozdíl může být v řádech milionů. Také se zvedl poměr 90% hypoték. Banky dle nových podmínek rozdělují žadatele na mladší a starší 36 let. Pro starší 36 let ale stále existuje možnost, jak dosáhnout na lepší podmínky. S tím vám rádi poradíme.

V druhém tématu se zaměříme na aktuální situaci na trhu s nemovitostmi. Na trhu se v posledních měsících objevilo mnohem více nemovitostí, než je zvykem a podle analýz veřejná nabídka nemovitostí významně stoupla. Zároveň se ukazuje, že se nemovitosti prodávají déle. Proč tomu tak je vám už poví sám Filip.

Na konec květnových HypoNews si povíme něco o aktuální situaci na hypotečním trhu. Došlo k významnému ochlazení, kdy většina zájemců vyčkává. Ovšem není tomu tak, že by zájem o hypotéky opadl úplně. Například zájemci o stavbu domu zjišťují, že rozdíl na úrokové sazbě není tak velký, jako rozdíl v ceně samotné stavby z důvodu navýšení cen materiálu a inflace v horizontu 3 až 5 let. Díky současné situaci ale vznikají i nové příležitosti, jak si zajistit vlastní bydlení a my vám v tom jdeme naproti. Nově vám dokážeme nabídnout nemovitost z naší neveřejné nabídky, dokážeme vám pomoci s hledáním nemovitosti nebo dokonce uzavřít hypotéku i bez nemovitosti.

Témata

? PODCAST Za lepší hypotéku

Ing. Filip Křivánek
Hypoteční specialista
Filip Křivánek je zkušený hypoteční specialista, který staví spokojenost klienta vždy na první místo. Jeho specializace je vymýšlení složitějších úvěrových případů.
Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 447 recenzí

Nepřehlédněte

Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.