HypoNews: Dostupnější hypotéky díky zmírnění limitů

Předschválená hypotéka do 24 hodin online z pohodlí domova.
Úrok od
4,89 %
HypoNews #7/2023: Dostupnější hypotéky díky zmírnění limitů

V sedmém díle HypoNews se dozvíte více o dostupnějších hypotékách díky zmírnění limitů a jak se počítá a splácí hypotéka.

03.08.2023 | Miroslav Majer | 5 minut k přečtení

Obsah článku

Hyponamíru, specialista na online hypotéky a online refinancování hypoték, vám přináší již sedmý díl HypoNews, vašeho průvodce světem hypoték. Provázet vás bude online CEO hyponamíru Miroslav Majer ?.

Česká národní banka od 1.7. zrušila parametr DSTI, který omezoval výši hypotečních splátek vůči příjmu. Banky tak mohou samy určit pravidla pro výpočet bonity a umožnit vyšší splátky až do 70% příjmu. To zejména pomůže profesím s obtížně prokazatelným příjmem, kterým přísné parametry dříve znemožňovaly získání hypotéky. S tímto rozmělněním pravidel ale přichází zvýšená odpovědnost na klienty a banky, aby se zabránilo problémům se splácením v budoucnu. Doporučuje se nepřekračovat 30% příjmu pro splátky. Více informací je k dispozici v článku Dostupnější hypotéky díky zmírnění limitů.

Pokud jde o počítání a splácení hypotéky, dnes se většinou používá anuitní splácení, kde má klient jasně danou výši splátky, která se skládá z úroku a úmoru. Úrok se počítá z aktuálního zůstatku úvěru a úmor snižuje zůstatek úvěru každý měsíc. Další podrobnosti o tomto tématu najdete na webu v článku Kompletní průvodce: Jak se počítá a splácí hypotéka.

Jestliže plánujete stavbu na zahradě, je důležité zkontrolovat Územní plán a přístupové cesty. Územní plán určuje, jaké stavby jsou na pozemku povoleny. Přístupové cesty jsou klíčové pro získání případného úvěru. Více tipů najdete v článku Co je možné postavit na pozemku typu zahrada a za jakých podmínek.

Témata

Miroslav Majer
CEO & Founder
Miroslav Majer je CEO a zakladatel hyponamíru. Rád se podílí na tvorbě obsahu a vnáší svůj pohled na aktuální témata.
Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 447 recenzí

Nepřehlédněte

Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.