[TÝDENNÍ ANALÝZA]: Segment stavebního spoření profituje z oživení trhu bydlení

Předschválená hypotéka do 24 hodin online z pohodlí domova.
Úrok od
4,79 %
Hypoteční novinky

Trh financování bydlení ožívá a stavební spoření roste. Květen přinesl 4251 úvěrů, objem vzrostl o 4 % meziměsíčně a 28,8 % meziročně.

19.06.2024 | Pavel Pohanka | 1 minuta k přečtení

Obsah článku

Růstový trend ve stavebním spoření pokračuje

Trh financování bydlení postupně ožívá, což se projevuje i v oblasti stavebního spoření. Přestože nárůsty nejsou tak výrazné jako u hypoték, květen byl již čtvrtým měsícem růstu v řadě. V květnu poskytly stavební spořitelny 4251 úvěrů, což je sice méně než v dubnu i v květnu minulého roku, ale celkový objem vzrostl meziměsíčně o 4 % a meziročně o 28,8 %.

💸

Mezi stavebními spořitelnami si nejlépe vede Stavební spořitelna České spořitelny, zatímco Moneta stavební spořitelna zaznamenává významný pokles produkce.

Z údajů je zřejmé, že za tímto růstem stojí i vyšší průměrné částky jednotlivých úvěrů. Průměrná výše úvěru se v květnu vrátila nad milionovou hranici (1,051 mil. Kč), ale k rekordním hodnotám nad 1,7 mil. Kč z konce roku 2021 má ještě daleko. Přesto lze očekávat postupný růst podobně jako u hypoték. Podrobnější analýza statistik ukazuje, že stále převažují nezajištěné úvěry, i když jejich objem oproti dubnu klesl. Naopak zajištěné úvěry pokračují v růstu.

Pavel Pohanka
Pavel je nadšeným polo-profesionálem ve světě digitálního marketingu. Má na starosti redakční plán, práci s AI a učí se základy SEO.
Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 453 recenzí

Nepřehlédněte

Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.