Předhypoteční úvěr

Úrok od
4,89 %

Chcete si pořídit vlastní nemovitost a financovat ji hypotékou, máte ale problém s okamžitou zástavou nemovitosti? Pro tyto případy je tu krátkodobá půjčka v podobě předhypotečního úvěru. Co se pod ním ukrývá a jaké jsou podmínky pro jeho získání?

K čemu je předhypoteční úvěr?

Plánujete si pořídit družstevní nebo obecní byt, koupit od obce stavební parcelu, nechat si postavit dům na klíč, ale nemůžete touto nemovitostí ručit, protože zatím nejste zapsáni jako vlastník nemovitosti? Řešením může být uzavření předhypotečního úvěru. Co dalšího můžete předhypotečním úvěrem financovat?

  • Koupě nemovitosti
  • Rekonstrukce nemovitosti, její modernizace a opravy svépomocí
  • Vypořádání spoluvlastnických nebo dědických nároků
  • Koupě nemovitosti, kdy na vás prodávající není ochotný před převodem kupní ceny převést vlastnické právo.
  • Konsolidaci předchozích úvěrů na investice do nemovitosti

Jaké jsou výhody předhypotečního úvěru?

Jde o krátkodobé řešení, které vám umožní stavět, rekonstruovat a platit faktury stavební firmě, i když nejste vedeni jako vlastník nemovitosti.

  • Během předhypotečního úvěru splácíte pevně stanovené úroky, jistinu splatíte až s řádnou hypotékou, ve kterou časem přejde.
  • Zaplacené úroky si můžete odečíst od základu daně.
  • Nemovitost si můžete koupit až 2 roky předtím, než ji bude možné použít k zajištění klasické hypotéky.

Víte, že při sjednání předhypotečního úvěru se zavazujete, že do stanoveného termínu doložíte vhodnou nemovitost, na kterou převedete zástavní právo?

Související pojmy

Doba návratnosti investice

Návratnost investice vyjadřuje čistý zisk nebo čistou ztrátu vůči počáteční investici, udává se v procentech a můžete ji najít pod zkratkou ROI.

Investiční byt

Investičním bytem rozumíme

Investiční hypotéka

Plánujete si pořídit nemovitost, kterou nebudete využívat k vlastnímu bydlení, chcete ji pronajímat? Když na ni nemáte dostatek finančních prostředků nebo jen nechcete všechny volné prostředky jen tak investovat, může být ideálním řešením investiční hypotéka.

Spotřebitelský úvěr

Co je to a co znamená spotřebitelský úvěr? Spotřebitelské úvěry poskytují banky a nebankovní finanční společnosti soukromým osobám k nepodnikatelským účelům.

Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 447 recenzí

Nepřehlédněte

Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.