Hypoteční bankovnictví

Úrok od
4,89 %

Hypoteční bankovnictví je v pravém slova smyslu druh služby určený k úhradě prostředků za účelem pořízení vlastního bydlení, nebo jeho zkvalitnění. Hlavním parametrem je hypoteční úvěr zajištěný zástavním právem k nemovitosti. Setkáváme se ale i s pojmem online hypoteční bankovnictví. O co jde?

Když se řekne hypoteční úvěr

Hypotéka je dlouhodobý úvěr, jehož splácení je zajištěné zástavním právem k nemovitosti, která se musí nacházet na území České republiky, případně členského státu EU, nebo státu, který tvoří Evropský hospodářský sektor. Může jít jak přímo o objekt úvěru, tak o jinou nemovitost (případně víc nemovitostí).

Zástavním právem, které vzniká na základě písemné zástavní smlouvy, se pak rozumí závazek vlastníka nemovitosti, kterým dává věřiteli (bance) možnost domáhat se uspokojení své pohledávky ze zastavené věci. Banka se nestane majitelem zastavené nemovitosti, jen si jí zajišťuje úvěrovou pohledávku.

Co je online hypoteční bankovnictví?

S pojmem osobní bankovnictví jste se už určitě setkali, co je ale hypoteční bankovnictví, které lze nově využít i online? Kdo chce hypotéku, ten si ještě nedávno sjednával schůzky v jednotlivých bankách, nebo využíval služeb osobního finančního poradce. Dneska se to dá zvládnout z klidu a pohodlí domova.

Hypotéku si totiž sjednáte online přes internet nebo telefon, celým procesem vás provede zkušený hypoteční specialista, který vám bude neustále k dispozici.

  • Do online hypotečního bankovnictví se dostanete přes hypoteční kalkulačku, kde popíšete, jakou hypotéku hledáte a porovnáte si nabídky jednotlivých bank.
  • Dozvíte se zde i poplatky za zpracování úvěru, jeho vedení, čerpání, za odhad nemovitosti, katastr nemovitostí apod.
  • Když si hypotéku z nabídky vyberete, vyplníte potřebné údaje, přiložíte dva doklady totožnosti hlavního žadatele i případných spolužadatelů a tyto podklady odešlete ke zpracování.
  • Následně se vám ozve hypoteční specialista, který vám pomůže s dalšími kroky. Zašle vám seznam dokumentů potřebných ke schválení hypotéky, odešle úvěr ke schválení a když se tak stane, připraví i smlouvu k podpisu.
  • Posledním krokem je čerpání hypotéky. I to má svá pravidla a váš přidělený hypoteční specialista vás s nimi seznámí a pomůže vás s tím.

Víte, že díky v online hypotečním bankovnictví najdete i záložku hlídač, díky které neprošvihnete blížící se konec doby fixace, pohlídá vám i výročí hypotéky a termín mimořádné splátky?

Související pojmy

Bankovní spojení

Bankovní spojení je důležitou součástí bankovního platebního systému.

Zástavní právo

Mezi věcná práva k cizí věci, která slouží k zajištění dluhu v ujednané výši pro případ, že by

Bankovní záruka

Jedním z nejpoužívanějších nástrojů pro zmírnění obchodních rizik je bankovní záruka jako písemný a neodvolatelný závazek.

Bank ID

Účelem Bank ID je umožnit lidem a firmám, aby se prostřednictvím internetového bankovnictví odkudkoli přihlásili k elektronickým službám, které poskytuje stát i soukromé firmy.

Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 447 recenzí

Nepřehlédněte

Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.