Číslo evidenční

Úrok od
4,89 %

Na tabulkách nebo adresách se u staveb objevuje nejen číslo popisné nebo orientační, ale i číslo evidenční označované taky zkratkou ev.č. O co jde a co znamená evidenční číslo?

Jak dosáhnout na hypotéku

Co je evidenční číslo?

Evidenční číslo domu se v ČR přiděluje stavbě v některých případech místo čísla popisného a je v rámci části obce nebo města jedinečné. Tvoří ale samostatnou číselnou řadu, takže se může stát, že ve stejné části obce najdete dvě budovy se stejným číslem. Jedno ale bude číslo popisné, a to druhé číslo orientační.

Kde najdu číslo evidenční?

Budova s evidenčním číslem je dočasná stavba nebo stavba, která není určená k trvalému bydlení, může tedy jít např. o chatu nebo chalupu. Najdete ho na zelené tabulce s bílými číslicemi.

Jak zjistit evidenční číslo?

Domy jsou čísly označovány z důvodu identifikace a evidence, ale i kvůli poštovním úřadům, městské správě, registru obyvatel apod. Čísla evidenční stejně jako ta popisná přiděluje obecní úřad buď na základě písemné výzvy stavebního úřadu, nebo na základě písemné žádosti vlastníka budovy. Najdete ho pak na zelené tabulce s bílými číslicemi.

Související pojmy

Číslo parcelní

Parcelní číslo je identifikační číslo parcely, tedy i pozemku.

Číslo popisné

S pořízením vlastního

Číslo orientační

K orientaci mezi domy v rámci jedné ulice slouží číslo orientační, jde většinou o to vyšší číslo na domě, může být až pětimístné.

Dům na klíč

Plánujete investici do vlastního

Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 447 recenzí

Nepřehlédněte

Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.