Bonifikace je termín používaný ve finančním prostředí, který označuje formu odměny nebo výhod, které jsou poskytovány klientům za jejich finanční aktivity nebo loajalitu ke konkrétnímu finančnímu produktu, instituci nebo značce. Jedná se o způsob, jak motivovat klienty k využívání produktů, služeb nebo obchodních aktivit dané finanční instituce.

Bonifikace

Jak funguje bonifikace

Bonifikace se uděluje různými způsoby a má několik forem. Získáte například výhodné úrokové sazby na účtech, cashback, bonusové body, slevy, speciální nabídky, exkluzivní přístup k produktům nebo službám a další odměny. Tyto výhody se poskytují klientům jako odměna za jejich aktivity, například používání kreditní karty, dlouhodobé držení účtu, investování či doporučení finanční instituce dalším klientům.

Výhody bonifikace

  • Motivace a loajalita: Slouží jako motivace pro klienty, aby využívali finanční produkty a služby dané instituce. Poskytuje jim důvod k setrvání s institucí a projevení loajality. Odměny a výhody z bonifikace motivují klienty k aktivnímu využívání finančních produktů, což vede ke zlepšené finanční situaci a dalším výhodám.
  • Finanční výhody: Poskytuje klientům finanční výhody, jako je například úspora peněz díky slevám, bonusovým bodům nebo cashbacku. Tyto odměny přispívají ke snížení nákladů na bankovní poplatky, úrokové sazby nebo transakční poplatky.
  • Exkluzivní nabídky: Přináší klientům exkluzivní nabídky, které nejsou dostupné pro běžné zákazníky. To zahrnuje například přístup k speciálním investičním fondům, preferenčním úrokovým sazbám nebo VIP zákaznickému servisu.

Kdy je vhodné využít bonifikaci

Bonifikace je vhodná pro každého, kdo využívá finanční produkty a služby dané finanční instituce pravidelně a aktivně. Pokud jste klientem dané instituce a často využíváte jejich služby, obvykle máte nárok na různé formy bonifikace. Je vhodné využít bonifikaci, pokud se vám nabízené výhody a odměny líbí a odpovídají vašim potřebám a finančním cílům.

Před využitím bonifikace je vždy důležité prostudovat podmínky a smlouvy s finanční institucí. Je třeba si uvědomit, zda je bonifikace skutečně výhodná a zda splňujete požadavky pro její získání. Některé bonifikace bývají vázány na minimální výše finančních transakcí, délku držení účtu, nebo splnění určitých kritérií.

Pozor na to, že finanční instituce čas od času aktualizují své nabídky, upravují podmínky nebo přidávají nové výhody. Proto je dobré pravidelně sledovat novinky a aktualizace od své banky, abyste mohli využívat nejlepších dostupných bonifikací. Dobrá volba finanční instituce a vhodná bonifikace vám pomůže dosáhnout lepší finanční stability a dosahovat svých cílů. Obraťte se na nás, rádi vám poradíme.

Daniela Opletalová
Daniela Opletalová
Dany je naše grafička a content specialistka, která vlnami online marketingu proplouvá už od roku 2018. Miluje práci v kolektivu a na smysluplných projektech.

Související pojmy

Banka

Finanční instituce, u které si finance můžete uložit nebo naopak vypůjčit, se označuje jako banka.

Kreditní karta

Kreditní karta je platební karta navázaná na revolvingový

Bonita

Každý poskytovatel úvěru se vystavuje riziku, že nezíská vypůjčené peníze zpět.

Úroková sazba

Každý zájemce o úvěr musí počítat s tím, že si banka či nebankovní společnost naúčtuje za vypůjčení peněz určitý úrok.

Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 447 recenzí

Nepřehlédněte

Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.