Slavíme 10 let! Jak jsme změnili svět hypoték?

Předschválená hypotéka do 24 hodin online z pohodlí domova.
Úrok od
4,89 %
Hyponamíru slaví 10 let

Oslavte s námi 10 let Hyponamíru.cz! Objevte, jak jsme změnili trh hypoték, naše unikátní služby a plány na další dekádu.

10.06.2024 | Pavel Pohanka | 7 minut k přečtení

Obsah článku

Internet a rozvoj digitálních technologií v posledních deseti letech zásadně proměnil způsob sjednávání finančních produktů. Díky online platformám už není nutné osobně navštěvovat pobočky bank či absolvovat setkání s finančními poradci. Dnes si můžete jednoduše, pohodlně a rychle uzavřít například spotřebitelský úvěr, pojištění nebo třeba investovat, a to vše bez nutnosti opustit pohodlí domova. A to není vše! I složitější finanční produkty, jako jsou hypotéky, jsou dostupné online. V čele této dynamicky se rozvíjející oblasti stojí průkopník Hyponamíru.cz.

Jak to všechno začalo

V roce 2014 se Miroslav Majer rozhodl proměnit jednoduchou myšlenku ve skutečnost. Jeho cílem bylo výrazně zjednodušit, zpříjemnit a urychlit proces sjednávání hypoték. Tak vznikl projekt Hyponamíru.cz, který odstartoval novou éru v oblasti financování nemovitostí. 

I přes počáteční výzvy, kdy potřebné technologie ještě nebyly plně k dispozici a legislativa nebyla nakloněna online sjednávání hypotečních úvěrů, se tým Hyponamíru.cz rozhodl prorazit. V prvních třech letech své existence se primárně zaměřil na propojení hypotečních poradců se zájemci o financování vlastního bydlení. To klientům poskytovalo jedinečnou možnost vybrat si poradce podle svých preferencí. Každý tak mohl mít hypotečního vlastního poradce přímo ze svého blízkého okolí.

Vstup investora

Jedním z klíčových momentů byla druhá polovina roku 2016, kdy do Hyponamíru.cz vstoupil významný investor, který poskytl kapitál a umožnil plně rozvinout koncept online hypoték. V roce 2018 pak začal oficiálně projekt online hypoték nabírat na obrátkách. Po téměř dvou letech intenzivního vývoje a testování jsme úspěšně spustili online hypoteční bankovnictví.

Unikátní paleta produktů a služeb

Pojetí online hypoteční kalkulačky a bankovnictví v podání Hyponamíru.cz je v Česku naprosto výjimečné. Pokud potřebujete financovat nemovitost, stačí do hypoteční kalkulačky zadat parametry požadovaného úvěru a ihned získáte přehled s nabídkami nejvhodnějších bank. Ale to není vše!

Víte, že?

V rámci hypoteční kalkulačky rovnou zjistíte, jaké poplatky se vážou ke zpracování úvěru, jeho vedení, čerpání, za odhad nemovitosti, katastrální úřad a další.

Když si vyberete některou z nabízených hypoték, stačí doplnit potřebné údaje, připojit dva doklady totožnosti a vše odeslat ke zpracování. Následně se ozve náš hypoteční specialista, který vás provede všemi kroky a poskytne vám seznam potřebných dokumentů ke schválení hypotéky. Poté, co je váš úvěr schválen, vám připraví smlouvu k podpisu.

A co je nejdůležitější? Váš hypoteční specialista vám vysvětlí pravidla čerpání hypotéky a bude vám k dispozici po celou dobu procesu financování nemovitosti.

Ale pozor, Hyponamíru.cz nenabízí pouze online srovnání a sjednání úvěru na bydlení. V roce 2021 jsme rozšířili nabídku o produkt online pojištění. Můžete si sjednat pojištění nemovitosti, domácnosti, pojištění schopnosti splácet nebo životní pojištění.

Pokud chcete, postaráme se o to, abyste si udrželi nejvýhodnější podmínky hypotéky po celou dobu jejího splácení. Služba Hlídač hypotéky zdarma hlídá nejlepší podmínky vaší hypotéky. Pokud se na trhu objeví výhodnější nabídka, okamžitě vás o ní informuje. Za pozornost stojí i náš právní balíček, který můžete využít pro bezstarostný proces uzavření hypotéky.

Náš tým se neustále rozrůstá

Dnes je tým Hyponamíru.cz složen z více než čtyř desítek spolupracovníků, kteří mají rozmanité znalosti a dovednosti. V našem týmu nechybí zkušení online hypoteční a pojišťovací specialisté, ale také talentovaní vývojáři, analytici, pracovníci back office a odborníci v oblasti marketingu. Sídlo společnosti je v Praze, ale veškerý provoz zajišťujeme z našich kanceláří v centru Brna.  

Hyponamíru.cz v číslech

Spuštění online hypotečního bankovnictví a posléze pojištění přišlo v nejlepší možnou dobu a přineslo zásadní zlom v objemech naší produkce. V květnu 2020 jsme pokořili hranici jedné miliardy korun, v dubnu 2021 jsme uzavřeli druhou miliardu a za dalších pouhých 6 měsíců třetí miliardu. Velmi dobře jsme zvládli i pro hypoteční byznys nepříliš příznivé roky 2022 a 2023. I když si výrazný propad hypotečního trhu vyžádal určitou optimalizaci firmy a procesů, objem produkce v tomto období přesáhl dvě miliardy korun. 

Zamrznutí hypotečního trhu nás donutilo zamyslet se nad celkovým byznys modelem. V loňském roce jsme se více zaměřili na získávání nových partnerství a akvizici zajímavých projektů. 

Díky krizi se z Hyponamíru.cz stala ještě lepší společnost s unikátními službami pro klienty a nyní jsme připraveni na další růst. V roce 2024 očekáváme zvyšující se zájem o hypotéky a opětovný růst celkového objemu sjednaných úvěrů. Letos míříme na produkci ve výši 2 miliardy korun, což je návrat k hodnotám před hypoteční krizí. 

Technologický vývoj

Průběžně investujeme do nejmodernějších technologií, abychom zajistili špičkovou kvalitu našich služeb. Neustále vylepšujeme naše procesy a online platformy, včetně hypotečního bankovnictví a online pojištění, aby byly co nejefektivnější a uživatelsky přívětivé.

Náš tým vývojářů, analytiků a IT specialistů neustále vylepšuje a inovuje naše systémy. Díky nim jsme schopni rychle reagovat na změny na trhu a přinášet služby na špičkové úrovni.

Sledujeme aktuální trendy v oblasti fintechu a hledáme nové způsoby, jak využít moderní technologie ke zlepšení našich procesů. Věříme, že technologický pokrok je klíčem k našemu růstu a budeme pokračovat v investicích do inovací a rozvoje poskytovaných služeb.

Technologický vývoj a vizuální identita

Desítky miliard na obzoru

Očekáváme, že zájem o online finanční produkty v následujících letech dále poroste, a to nejen v segmentu hypotečních úvěrů. S přihlédnutím k našim novým online službám, jako je pojištění, odhadujeme, že náš roční obrat za 10 let by se mohl pohybovat v řádu desítek miliard korun.

Pavel Pohanka
Pavel Pohanka
Pavel je nadšeným polo-profesionálem ve světě digitálního marketingu. Má na starosti redakční plán, práci s AI a učí se základy SEO.
Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 447 recenzí

Nepřehlédněte

Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.