Rekordní růst hypoték: Nízké úrokové sazby oživují trh

Předschválená hypotéka do 24 hodin online z pohodlí domova.
Úrok od
4,79 %
Hypoteční novinky

Únor přinesl pokles úrokových sazeb na hypotečním trhu, zaznamenán růst produkce o 21 %. Nabídkové sazby a realizace ukazují pokles, očekává se další snižování.

20.03.2024 | Daniela Opletalová | 1 minuta k přečtení

Obsah článku

V únoru došlo k dalšímu snižování úrokových sazeb na trhu s hypotékami, což vyústilo v meziměsíční zvýšení objemu poskytnutých hypoték o 21 %. Dle informací České bankovní asociace bylo celkově v tomto měsíci poskytnuto hypoték za 14,7 miliardy korun.

Růst hypotečního trhu v únoru: Co to znamená pro kupující?

Oproti stejnému období roku 2024 je to více než dvojnásobný nárůst, který je však výsledkem výrazného poklesu v předchozích dvou letech. Pokud se zaměříme na nabídkové úrokové sazby, které představuje index GOFI 70, zaznamenáme jejich pokles o 0,11 procentního bodu na 5,76 %. Je důležité zmínit, že tento index zahrnuje i sazby bank, které aktuálně nesoutěží o přízeň nových klientů a nechávají své sazby na vyšší úrovni. Skutečné úrokové sazby, které se reálně uplatňují, jsou tudíž výrazně nižší.

Index reálných úrokových sazeb GOFIREAL ukazuje hodnotu 5,56 %, což je o 0,1 procentního bodu méně než v předchozím měsíci. Oproti loňskému únoru to představuje pokles o 0,42 procentního bodu. Ještě nižší sazby nacházíme v publikacích Hypomonitoru ČBA, který v únoru registroval sazbu 5,35 % a meziměsíční pokles o 0,17 procentního bodu. Ačkoli březen zatím nezaznamenal další výrazné snížení sazeb, v průběhu roku lze očekávat jejich pokles až k úrovni 4 %.

Daniela Opletalová
Daniela Opletalová
Dany je naše grafička a content specialistka, která vlnami online marketingu proplouvá už od roku 2018. Miluje práci v kolektivu a na smysluplných projektech.
Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 453 recenzí

Nepřehlédněte

Recenze Filip Křivánek

Recenze - hypoteční specialista: Ing. Filip Křivánek, klient: Kristýna S.

Zvažujete hypotéku a vybíráte si vhodného partnera? Hypoteční specialista Ing. Filip Křivánek získal skvělou recenzi a s financováním vašeho bydlení rád pomůže i vám.
Ing. Filip Křivánek | 15.07.2024
2 minuty k přečtení
Hypoteční novinky

Oberbank nabízí speciální sazby na hypotéky do 31. 7. 2024

Získejte zvýhodněné sazby na hypoteční úvěry od Oberbank. Nabídka platí do 31. 7. 2024. Více informací o podmínkách a sazbách najdete zde!
Pavel Pohanka | 15.07.2024
1 minuta k přečtení
Co ovlivňuje cenu pojištění

Co ovlivňuje cenu pojištění a jak ji snížit: Praktické rady a strategie

Cena pojištění závisí na mnoha faktorech, které se liší podle typu pojištění. Věk, zdravotní stav, hodnota majetku či typ vozidla jsou klíčové aspekty. Správným využitím informací a dostupných nabídek můžete…
Pavel Pohanka | 15.07.2024
5 minut k přečtení
Hypoteční novinky

Hypoteční trh v červnu 2024: Průměrná hypotéka na rekordní výši

Průměrná hypotéka v červnu 2024 dosáhla rekordní hodnoty 3,616 mil. Kč. Produkce hypotečního trhu vzrostla meziměsíčně o 1,2 % na 22,2 mld. Kč.
Pavel Pohanka | 15.07.2024
1 minuta k přečtení
Průzkum realitního trhu

Průzkum realitního trhu za první polovinu roku 2024

V první polovině roku 2024 zaznamenal český realitní trh výraznější oživení. Ceny nemovitostí se vrátily k opatrnému růstu a úrokové sazby hypotéky pozvolna klesaly.
Roman Müller | 10.07.2024
5 minut k přečtení
Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.