Moneta Money Bank a Raiffeisenbank snižují úrokové sazby

Předschválená hypotéka do 24 hodin online z pohodlí domova.
Úrok od
4,89 %
Hypoteční novinky

Od 14. prosince 2023 Moneta a Raiffeisenbank snižují úrokové sazby u různých hypotečních úvěrů. S nabídkami začínají již od 4,49 %.

15.12.2023 | Daniela Opletalová | 3 minuty k přečtení

Obsah článku

Moneta Money Bank, s platností od 14. prosince 2023, upravuje úrokové sazby svých hypotečních produktů. Úrokové sazby se sníží o 0,3 až 0,4 % ročně u různých typů hypoték, včetně účelových, online, živnostenských a Amerických hypoték. Úrokové sazby nyní začínají od 4,49 % až 7,09 % ročně pro různé druhy a fixace hypoték. Pro získání těchto sazeb je nutné splnit podmínky, včetně sjednání volitelného pojištění a splnění podmínek Aktivního účtu.

MMM aktuálně nabízí tyto sazby:

 • Pro účelové hypoteční úvěry s pevnou sazbou (tzv. Pružná hypotéka) došlo k redukci úrokové sazby o 0,3 % ročně u tříletých fixací a o 0,4 % ročně u fixací na pět, sedm a deset let. Po této změně začínají sazby těchto hypoték na 5,53 % ročně.
 • V oblasti online refinancování a hypoték (produkty Refinanso a Finanso) byly úrokové sazby sníženy o 0,3 % ročně u tříletých fixací a o 0,4 % ročně u pěti-, sedmi- a desetiletých fixací. Po tomto snížení se nabídkové sazby pohybují od 4,49 % ročně.
 • U Živnostenských hypoték došlo k podobnému snížení sazeb, což znamená, že nové sazby začínají na 5,29 % ročně.
 • Pro bezúčelové Americké hypotéky byly sazby také sníženy, začínající na 5,09 % ročně pro pěti-, sedmi- a desetileté fixace.
 • V případě konsolidace externích závazků (produkt Konsolidace 70) byly sazby sníženy, s nabídkami začínajícími na 7,09 % ročně.
 • Pro Zvýhodněné konsolidace 70 bylo snížení sazeb jednotné pro všechny fixace o 0,4 % ročně, což znamená, že sazby začínají na 5,09 % ročně.
 • Uvedené sazby platí při sjednání volitelného pojištění od BNP Paribas Cardif Pojišťovny, s výjimkou Živnostenské hypotéky, kde platí sleva 0,2 procentního bodu. Pro produkty s Aktivním účtem je podmínkou získání slevy měsíční kreditní příjem alespoň 15.000 Kč na účtu v MONETA Money Bank.

Nabídka Raiffeisenbank

Raiffeisenbank také oznámila snížení úrokových sazeb u svých hypotečních úvěrů od stejného data. Sazby se snižují o 0,1 až 0,5 % ročně v závislosti na dobu fixace, s nabídkami začínajícími na 5,69 % ročně.

Došlo k následujícím úpravám úrokových sazeb:

 • Snížení o 0,5 % ročně u jednoletých a dvouletých fixací.
 • Snížení o 0,3 % ročně se týká tříletých, čtyřletých a patnáctiletých fixací.
 • Pětileté a sedmileté fixace zaznamenávají pokles o 0,2 % ročně.
 • U šestiletých a desetiletých fixací je snížení úrokové sazby 0,1 % ročně.

Po těchto úpravách se nabízené sazby banky začínají na 5,69 % ročně. Pro získání těchto sazeb je nutné splnit několik podmínek: LTV do 80 %, fixace na čtyři nebo pět let, správa platebního styku u Raiffeisenbank, pojištění nemovitosti u partnerské pojišťovny, minimální výše úvěru 1 milion Kč a občanství EU u žadatele nebo spolužadatele. V případě produktu Klasik lze úrokovou sazbu dále snížit o 0,1 % ročně, obvykle za předložení certifikátu PENB A pro Odpovědnou hypotéku.

Daniela Opletalová
Daniela Opletalová
Dany je naše grafička a content specialistka, která vlnami online marketingu proplouvá už od roku 2018. Miluje práci v kolektivu a na smysluplných projektech.
Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 447 recenzí

Nepřehlédněte

Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.