Jako první v Česku spouštíme online hypoteční bankovnictví

Předschválená hypotéka do 24 hodin online z pohodlí domova.
Úrok od
4,89 %

Díky moderním technologiím si dnes můžete sami vybrat nejlepší hypotéku na trhu a sjednat si ji online z pohodlí domova. Letošní žhavou novinkou portálu hyponamiru.cz je online hypoteční bankovnictví, ve kterém nejen jednoduše a velmi rychle porovnáte parametry hypoték jednotlivých bank, ale také pohodlně a na jednom místě vyřešíte veškeré potřebné formality k získání hypotéky. Ukážeme vám, jak takové online hypoteční bankovnictví funguje a jaké jsou jeho hlavní výhody.

08.04.2020 | Roman Müller | 10 minut k přečtení

Obsah článku

Abyste získali hypotéku podle vašich představ, nemusíte už obcházet jednotlivé banky a sami zdlouhavě porovnávat parametry předložených nabídek. Stačí využít online hypoteční bankovnictví hyponamiru.cz, které spojuje moderní technologie a zkušenosti špičkových hypotečních specialistů.

Hlavní výhodou online hypotéky je, že nemusíte nikam chodit – hypotéku si totiž vyřídíte online přes internet a telefon z pohodlí domova, kanceláře nebo třeba oblíbené kavárny. Na cestě k lepší hypotéce vás budou provázet zkušení hypoteční specialisté.

Cesta začíná v online hypoteční kalkulačce

Do online hypotečního bankovnictví se dostanete jednoduše přes hypoteční kalkulačku hyponamiru.cz, kde popíšete, jakou hypotéku hledáte. Odkaz na kalkulačku je na hlavní stránce portálu hyponamiru.cz. K vygenerování nabídek hypoték jednotlivých bank je potřeba zadat hodnotu kupované nemovitosti, výši požadovaného úvěru, preferovanou dobu splácení, typ nemovitosti, účel využití úvěru, informace o vás a případných dalších spolužadatelích a kontaktní údaje. Na závěr už stačí jenom stisknout tlačítko Porovnat hypotéky všech bank.

Hypoteční kalkulačka

Přehledné srovnání nabídek hypoték

Po odeslání údajů z hypoteční kalkulačky se dostanete rovnou do hypotečního bankovnictví. Celý proces výběru a sjednání hypotéky je rozdělen do pěti navazujících kroků (pozn. v levém menu najdete záložky O hypotéce, Nabídka, Dokumenty, Čerpání a Hlídač).

Pod záložkou O hypotéce jsou přehledně seřazeny nabídky hypoték jednotlivých bank a uvedeny základní parametry úvěrů jako výše úroku, RPSN, délka fixace, výše měsíční splátky, částka zaplacená na úrocích za dobu fixace, výše jistiny na konci fixace a částka, kterou zaplatíte za vaši hypotéku celkem. Zobrazit si můžete i další informace jako například poplatky za zpracování úvěru, čerpání úvěru, vedení úvěrového účtu, odhad nemovitosti, katastr nemovitostí a doplňkové služby (pozn. ve většině případů budete mít při sjednání hypotéky s hyponamiru.cz všechny zmíněné položky zdarma, což je dobrý důvod pro to, řešit hypotéku s námi).

Velmi užitečná je funkce řazení nabídek hypoték. Pokud tedy chcete automaticky seřadit hypotéky například od nejnižší úrokové sazby po nejvyšší, stačí v parametrech úvěru kliknout na položku Úrok.

Srovnání nabídek hypoték

TIP: Pokud máte zájem o více nabídek hypoték jedné banky, stačí kliknout na odkaz Zobrazit více fixací (pozn. odkaz je nad logem banky).

Získejte lepší úrokovou sazbu

Abyste od nás získali co nejlepší úrokovou sazbu, je potřeba v základním srovnání nabídek hypoték kliknout na tlačítko Chci lepší hypotéku. V tomto kroku se dostanete do formuláře, kde je potřeba vyplnit doplňující informace – konkrétně výši vašich příjmů a výdajů, označit, zda si přejete sjednat také pojištění schopnosti splácet, z kolika členů se skládá vaše domácnost a zda budete využívat nějakou další nemovitost k dozajištění hypotéky.

Po stisknutí tlačítka Zobrazit nejnižší úrok se přesunete do akceptačního modulu, kde ověříme váš e-mail pro zobrazení nabídek. Do zadané e-mailové schránky vám obratem zašleme šestimístný ověřovací kód, který zadáte do hypotečního bankovnictví, zvolíte si nové heslo a dokončíte aktivaci účtu. Po úspěšné aktivaci se vám v bankovnictví zobrazí upřesněné nabídky hypoték s nejlepší možnou úrokovou sazbou. Sami si vyberete jednu nebo více nabídek, o které máte zájem, a zaškrtnete u nich políčka Vybrat. Po stisknutí tlačítka Pokračovat se vám zobrazí krátká rekapitulace vybraných variant.

Předání podkladů pro žádost o hypotéku

Ke zpracování žádosti o hypotéku je potřeba vyplnit posledních pár informací. Pro podání žádosti zadáte například jméno a příjmení, vaše kontaktní údaje, informace o zaměstnavateli, pracovní pozici, datum nástupu do zaměstnání, číslo účtu, korespondenční adresu a několik dalších údajů. Dále přidáte požadované soubory jako například dva doklady totožnosti hlavního žadatele a všech případných spolužadatelů. Pokud podnikáte, je potřeba nahrát dvě poslední daňová přiznání. Veškeré dokumenty se nahrají na jednom místě v šifrovaném rozhraní, čímž je zaručena maximální bezpečnost předávaných informací. Po vyplnění odešlete podklady ke zpracování a vyčkáte, až se vám ozve přidělený hypoteční specialista. Do e-mailové schránky vám zašleme náhled žádosti o hypotéku. Současně k vám vyšleme kurýra, který doručí žádost k podpisu. U některých bank také umíme podepisovat žádosti prostřednictvím SMS zprávy. Tento způsob je velmi rychlý, pohodlný, bezpečný a bez jakéhokoliv papírování.

Schvalování hypotéky

Po podpisu žádosti předáváme veškeré podklady bance a dáme vám vědět, že vše proběhlo v pořádku. O výsledku bankovního scoringu vás budeme informovat SMS zprávou a současně od našeho hypotečního specialisty získáte seznam dokumentů potřebných ke schválení hypotéky. Po nahrání dokumentů do hypotečního bankovnictví odešleme úvěr ke schválení. O výsledku schválení vás bude informovat hypoteční specialista a banka připraví hypoteční smlouvu k podpisu. Náš hypoteční specialista vás bude kontaktovat a domluví se s vámi na způsobu, čase a místě podpisu smlouvy.

Čerpání hypotéky

Posledním krokem po podpisu smlouvy je čerpání hypotečního úvěru. Zašleme vám podmínky pro čerpání hypotéky a až přijde čas na čerpání, ozve se vám náš specialista a začnete úvěr čerpat. Po vyčerpání hypotéky obdržíte SMS zprávu, že byl úvěr úspěšně dočerpán. V hypotečním bankovnictví se posunete do záložky Hlídač. O vaši hypotéku budeme pečovat i po ukončení čerpání. Včas vás upozorníme například na blížící se termín fixace, možnost složení mimořádné splátky nebo vhodný okamžik refinancování hypotéky.

S online hypotečním bankovnictvím se vyhnete zbytečnému papírování a navíc ušetříte drahocenný čas a nemalé peníze. Přenechte práci s vyřízením hypotéky našim specialistům a buďte s námi online!

hrosik web
Roman Müller
Redaktor
Roman Müller je obsahový specialista se zaměřením na finanční trh, především hypotéky. V oboru se pohybuje už řadu let a tak ví, co vás zajímá.
Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 447 recenzí

Nepřehlédněte

Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.