HypoNews: Nemáte na splátku hypotéky? Tipy, jak z toho ven

Předschválená hypotéka do 24 hodin online z pohodlí domova.
Úrok od
4,89 %
Miroslav Majer, úvodní obrázek k pořadu hyponews

V prvním díle HypoNews se dozvíte, co dělat, když nemáte na splátku hypotéky a jak na hypotéku v roce 2023.

01.02.2023 | Miroslav Majer | 5 minut k přečtení

Obsah článku

Hyponamíru, specialista na online hypotéky a online refinancování hypoték, vám přináší letošní první díl HypoNews, vašeho průvodce světem hypoték. Provázet vás nově bude online CEO hyponamíru Miroslav Majer.

Jak na hypotéku v roce 2023? Podmínky pro získání hypotéky se oproti předchozímu roku nemění a zůstávají stejné. Zvýhodnění zůstanou žadatelé do 36 let. Co je pro letošní rok v plánu? Uvažuje se o zrušení parametru DSTI (poměr splátky vůči vašemu platu) z důvodu vysokých úrokových sazeb. Více se dozvíte v našem článku Jak na hypotéku: Na co se ptát při uzavírání hypotéky.

Vlivem rostoucí míry inflace, která v roce 2022 přesáhla úroveň 16 %, došlo k plošnému zdražování potravin, pohonných hmot, energií a dalších kategorií. Z těchto důvodů vám nemusí zbýt peníze na splátky hypotéky. Nebojte se sáhnout do svých rezerv nebo se poptat v rodině. Pokud nemáte tuto možnost, komunikujte se svou bankou. Ta vám může umožnit odklad splátek až o půl roku. Čeká vás konec fixace? Pokud ano, určitě využijte možnosti refinancování úvěru a prodlužte si dobu splatnosti na 30 let, tím se sníží vaše měsíční splátky. Pro více tipů mrkněte na článek na téma Nemáte na splátku hypotéky? Jak tomu předejít a jak z toho ven?

Jak si vedl realitní trh v roce 2022 a jaký je výhled pro rok 2023? První polovina roku byla velmi příznivá a nemovitosti se poptávali v podobném objemu, jako v roce 2021. Zlom nastal v druhé polovině roku 2022, kdy se zájem o koupi nemovitosti brutálně snížil. Jestliže jste v situaci, kdy chcete svou nemovitost prodat, počkáte si průměrně půl roku, než najde svého kupce. Délku prodeje ovlivňuje i cena nemovitosti, lidé totiž za aktuální tržních podmínek vyhledávají nemovitosti v hodnotě do šesti milionů korun. Pro další statistiky zavítejte na na náš článek Velký průzkum realitního trhu v roce 2022.

Témata

Miroslav Majer
CEO & Founder
Miroslav Majer je CEO a zakladatel hyponamíru. Rád se podílí na tvorbě obsahu a vnáší svůj pohled na aktuální témata.
Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 447 recenzí

Nepřehlédněte

Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.